Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczne badania naukowe wskazują, że to pestycydy odpowiadają za narastający problem związany z masowym wymieraniem pszczół. Potwierdzają to najnowsze doniesienia z Brazylii, gdzie odnotowano śmierć ponad 500 milionów owadów w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia z PROW 2014-2020, po raz drugi w tym roku, pomoc dla rolników, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi lub wystąpieniem ASF.

KRUS zaprasza młodzież szkolną i uniwersytecką, szczególnie ze szkół rolniczych, do udziału w Konkursie, dotyczącym wdrażanej przez Kasę międzynarodowej kampanii Strategia Wizji Zero w sektorze rolniczym w Polsce. Konkurs będzie trwał od 2 września do 3 października 2019 r.

GUS poinformował, że lipiec 2019 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem przyniósł spadki cen skupu większości produktów rolnych, z wyjątkiem cen ziemniaków oraz żywca: wołowego i drobiowego.

Wrotycz pospolity to bylina o specyficznym zapachu, przypominającym kamforę. Może być stosowana jako odstraszacz na muchy, komary, mrówki, mszyce, mole, stonkę oraz kleszcze.

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki poinformował na spotkał się w Słupsku z rolnikami, że jest już dostępna kwota 500 mln zł dla rolników którzy mają sporządzone i zatwierdzone przez wojewodę protokoły suszowe. Wnioski o odszkodowanie będzie można składać w ARiMR od września.

Producenci owoców planujący inwestycje nie mają gwarancji, że ich działalność będzie rentowna. To przez dominującą pozycję zakładów przetwórczych, które narzucają ceny w skupie. Branża sadownicza postuluje wprowadzenie wieloletnich umów kontraktacyjnych, które z góry określałyby ilość, jakość i cenę dostarczanego surowca.

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do ministerstwa rolnictwa w celu obniżenia wieku emerytalnego dla kobiet do 55 lat i dla mężczyzn do 60 lat.

Strona 1 z 277

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…