Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mimo że miasto oferuje swoim mieszkańcom kolorowy świat rozrywki oraz szereg udogodnień, to jednak ludzie żyjący na wsi okazują się być bardziej szczęśliwi. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Kanady w latach 2009-2014.

Notowania na giełdzie Global Dairy Trade po raz drugi  w  2019 roku zakończyły się spadkiem. O ile pierwszy nie był jeszcze aż tak bardzo wyraźny, bo wynosił 1,2%, to drugi był zdecydowanie większy i wyniósł 3,4%. Spadki maja wpływ na cenę mleka. Producenci powinni być przygotowani na dalsze obniżki.

Polska Izba Mleka opublikowała informacje na temat nadużycia poważnego nadużycia w stosunku do cieląt, do którego doszło w legendarnym gospodarstwie mlecznym należącym do Coca-Coli. Tajne nagrania pokazują w jaki sposób zwierzęta były maltretowane.

Kraje Azji Południowej, zwłaszcza Indie, Pakistan czy Bangladesz  to ogromne rynki zbytu, które wciąż pozostają niewykorzystane dla polskich i pozostałych unijnych producentów.

W siedzibie KOWR zorganizowana została wczoraj konferencja pt. „Prezentacja technologii blockchain w systemie monitorowania, bezpieczeństwa i jakości żywności, ze szczególnym uwzględnieniem hodowli i produkcji wołowiny”. Technologia ta stosowana jest z powodzeniem przez niektórych wiodących światowych producentów wołowiny. 

Związek Sadowników RP odniósł się do pojawiających się w ostatnich dniach głosów przetwórców na temat  ustawowej propozycji konieczności podpisywania umów kontraktacyjnych na dostawy owoców do przerobu. Sadownicy od kilkunastu lat nie czują się szanowanym partnerem w branży przetwórczej, ze względu na brak uregulowanej kwestii cen za swoje produkty.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu nadzorowała dochodzenie przeciwko Wojciechowi G., któremu grozi 12 lat pozbawienia wolności za popełnienie 85-ciu oszustw na terenie powiatów zamojskiego i hrubieszowskiego, na niekorzyść okolicznych rolników.

Szerzący się wirus ASF nie jest jednynie problemem Chin. Zaatakował także chlewnie w Wietnamie, co powoduje spadek pogłowia w tym kraju. Będzie on skutkował dalszym wzrostem eksportu wieprzowiny z UE, USA i Brazylii.

Strona 1 z 257

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…