Jak kształtuje się import zbóż z Ukrainy w obecnym sezonie

15 luty 2018
(0 Głosów)
Autor 
Od 1 stycznia 2018 r. obowiązują dodatkowe bezcłowe kontyngenty na import pszenicy, jęczmienia i kukurydzy z Ukrainy do UE

Ukraińskie władze przewidują, że w sezonie 2017/2018 Ukraina wyeksportuje 41 mln ton zbóż, w porównaniu do 43,9 mln ton w poprzednim roku. Od 1 stycznia 2018 obowiązują dodatkowe bezcłowe kontyngenty na import zbóż z Ukrainy do UE.

Oficjalneh statystyki wskazują, że od początku sezonu 2017/2018 (lipiec/czerwiec) sprzedaż zagraniczna ukraińskich zbóż osiągnęła już wolumen 24,7 mln ton, w tym 12,5 mln ton pszenicy, 4 mln ton jęczmienia i 8,1 mln ton kukurydzy.

 Czytaj również>> UE - dodatkowe kontyngenty taryfowe na import zbóż z Ukrainy

 

Unia Europejska ważnym rynkiem zbytu dla ukraińskich zbóż

- Unia Europejska jest ważnym rynkiem zbytu dla ukraińskich eksporterów. W 2016 r. przywóz zbóż z Ukrainy odpowiadał za około 40% unijnego importu ogółem i wyniósł ponad 8 mln ton. W strukturze towarowej dominowała kukurydza (ponad 80%) i pszenica (około 12%) - podaje Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązują dodatkowe bezcłowe kontyngenty na import pszenicy, jęczmienia i kukurydzy z Ukrainy do Unii Europejskiej.

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…