Chów drobiu i utylizacja odpadów w biogazowniach

12 maj 2018
(1 Głos)
Autor 
Rozwiązanie stwarza także szansę na redukcję zanieczyszczeń powietrza związanych z ogrzewaniem budynków i podgrzewaniem wody do celów użytkowych

Stowarzyszenie Polski Związek Hodowców Drobiu przygotowało plan obejmujący połączenie chowu drobiu i utylizację odpadów poprodukcyjnych w biogazowniach. Produkcja energii w lokalnych biogazowniach może być źródłem taniej energii cieplnej dla gospodarstw rolnych i okolicznych mieszkańców.

W dniu 11 maja minister Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielem i założycielem Stowarzyszenia Polski Związek Hodowców Drobiu Łukaszem Pietrzakiem. Na spotkaniu przedstawiony został plan inwestycyjny Stowarzyszenia obejmujący połączenie chowu drobiu i utylizację odpadów poprodukcyjnych w biogazowniach.

 

Wsparcie dla hodowców drobiu

Według tego planu Stowarzyszenie będzie wspierać merytorycznie, technicznie i finansowo hodowców drobiu w osiągnięciu założeń w zakresie chów-utylizacja-produkcja energii.

- Takie połączenie produkcji rolnej z produkcją energii może aktywizować inne branże rolnictwa w zakresie efektywnego zagospodarowania produktów ubocznych z sektora rolno-spożywczego w biogazowniach – zaznaczył podczas spotkania minister Jurgiel.

Produkcja energii w lokalnych biogazowniach może być również źródłem taniej energii cieplnej dla gospodarstw rolnych i okolicznych mieszkańców. Rozwiązanie stwarza także szansę na redukcję zanieczyszczeń powietrza związanych z ogrzewaniem budynków i podgrzewaniem wody do celów użytkowych.

 

Pierwsza inwestycja w gminie Otyń

Stowarzyszenie planuje prowadzić działania na terenie całego kraju na poziomie gmin i powiatów. Pierwsza inwestycja powstaje już w województwie lubuskim, w gminie Otyń w gospodarstwie rolnym ukierunkowanym na hodowlę drobiu.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…