TASOMIX otworzył nowoczesną fabrykę pasz koło Radomia

05 listopad 2018
(0 Głosów)
Autor 
Zakład oficjalnie rozpoczął swoją pracę 3 listopada br. Fot. TASOMIX

TASOMIX otworzył w Pionkach k. Radomia najnowocześniejszą fabryką pasz w Polsce. Zakład oficjalnie rozpoczął swoją pracę 3 listopada br. Fabryka w Pionkach będzie zaopatrywała producentów z południowej i centralnej Polski.

Najnowsza technologia i europejskie standardy w produkcji pasz

Katarzyna Zawadzka, dyrektor zarządzająca fabryką TASOMIX w Pionkach podkreśla, że miesięcznie zakład może wyprodukować ponad 30 tys. ton pasz. O tym, że jest to najnowocześniejsza fabryka w Polsce decyduje używana do produkcji pasz technologia.

- W celu zachowania bezpieczeństwa produkcji oraz uzyskania najwyższej jakości naszych produktów, jako odpowiedzialny producent zastosowaliśmy najnowocześniejsze urządzenia i technologie. Między innymi zdecydowaliśmy się na odpowiedni sprzęt dla linii granulacji, charakteryzujący się wydłużonym procesem higienizacji, zabezpieczający produkt przed niepożądanych patogenami. Nasz system natłuszczania i enzymowania na ciepłą i zimna granulę zapewnia najwyższą jakość granulatu. Zainwestowaliśmy również w unikalny system podający mikrododatki do mieszalnika, dający nam gwarancję dokładności ich wydozowania następnie dostarczenia do mieszalnika, system do tej pory stosowany głównie w przemyśle farmaceutycznym. Korzystamy też z mieszalnika z systemem automatycznego samooczyszczania. To pozwala wyeliminować różnego rodzaju zanieczyszczenia - mówi Katarzyna Zawadzka, dyrektor zarządzająca fabryką Tasomix w Pionkach.

Na uwagę zasługuje fakt, że całość produkcji fabryki w Pionkach odbywa się w systemie QS.

- To oznacza, że możemy zaopatrywać producentów w bezpieczny produkt kontrolowany na każdym etapie procesu produkcji, który spełnia międzynarodowe standardy - podkreśla dyrektor zarządzająca fabryki w Pionkach.

Wsrost produkcji i zadowolenie klientów

Zakład w Pionkach jest trzecią należącą do Tasomix fabryką obok działających w Biskupicach Ołobocznych i Myśliborzu. W 2017 Tasomix wyprodukował 380 tys. ton pasz. Już teraz wiadomo, że do końca 2018 roku firma wyprodukuje ponad 400 tys. ton. Wszystkie fabryki Tasomix w 2019 roku osiągną moce produkcyjne na łącznym poziomie 760 tys. ton rocznie. Firma dwukrotnie zwiększyła liczbę punktów dystrybucji, ma coraz więcej konsultantów terenowych i coraz większą flotę samochodową.

Jak podkreśla Dyrektor operacyjny, członek Zarządu Tasomix Robert Sobczak w Tasomix jedno się nie zmienia.            

- Produkujemy pasze, które pozwalają osiągnąć niskie koszty uzyskania jednego kilograma mięsa czy mleka. Wszyscy odbiorcy: hodowcy, rolnicy i prowadzący produkcje w małych gospodarstwach przyzagrodowych mogą liczyć na to samo. Na to, że efektem korzystania z naszych pasz będzie zdrowa żywność – mówi Robert Sobczak.

W 2017 roku hodowcy wykarmili paszami produkcji Tasomix około 38 mln brojlerów, 5 milionów kaczek, 3 miliony indyków i 1 milion gęsi. Zainteresowanie produktami dla bydła w stosunku do 2017 roku wzrosło o 83 proc., dla trzody o 57 proc.

- Oceniam, że takie wyniki są efektem tego, że produkujemy pasze wysokiej jakości i rozumiemy potrzeby hodowców – zaznacza dyrektor sprzedaży w Tasomix Rafał Stokłosa.

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…