Policjanci włączyli się w akcję przeciw wypadkom w rolnictwie “Zacznij myśleć”

01 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Inicjatorem prowadzonej kampanii “Zacznij myśleć” jest Fundacja Wsparcia Rolnika „Polska Ziemia” Źródło: KPP Koło

Kolscy policjanci włączyli się w kampanię “Zacznij myśleć”, która ma na celu przeciwdziałanie sytuacjom sprzyjającym powstawaniu wypadków podczas prac w gospodarstwach rolnych. Rozmowy z rolnikami przeprowadzane wraz z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, mają podnieść świadomość osób narażonych na takie zdarzenia.

Inicjatorem prowadzonej kampanii “Zacznij myśleć” jest Fundacja Wsparcia Rolnika „Polska Ziemia”. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwa o konsekwencjach braku uwagi, która jest najczęstszą przyczyną wypadków podczas prac polowych. Inicjatywa ta powstała po to, by odwrócić schemat „polak mądry po szkodzie” i uwrażliwić społeczeństwo na konieczność wykształcenia większego stopnia odpowiedzialności za siebie i swoje najbliższe otoczenie.

 

Spotkania dla rolników z powiatu kolskiego

Kolscy policjanci oraz pracownicy KRUS w Kole, włączając się do prowadzonej akcji zorganizowali spotkania z mieszkańcami obszarów wiejskich na terenie powiatu kolskiego. Podczas ich trwania przypominali, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków w gospodarstwie rolnym jest brak uwagi i zła organizacja pracy. Rutyna dnia codziennego, ciągły pęd i stres powodują, że ludzie coraz częściej podejmują działania automatycznie, bez chwili zastanowienia i upewnienia się, że będą one bezpieczne.

Zaledwie chwila nieuwagi lub brak wyobraźni i myślenia prowadzi do tragedii. Aby uniknąć wypadku czasem wystarczy chwilę pomyśleć, zadbać o szczegóły oraz odpowiednio wcześniej zaplanować szczegóły pracy. Na spotkaniach zaprezentowano również spoty, które ukazują konsekwencje „braku myślenia” w różnych obszarach życia.

Organizatorzy liczą na to, że pobudzając wyobraźnię przyczynią się do ukształtowania większej świadomości związanej z bezpieczeństwem podczas prac gospodarskich, co bezpośrednio wpłynie na zmniejszenie liczby wypadków.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…