Polska będzie promować spółdzielczość rolniczą razem z WFO

05 grudzień 2018
(0 Głosów)
Autor 
Minister Ardanowski zaproponował, żeby w 2019 roku zorganizować co najmniej dwa wydarzenia wspólnie z WFO Fot. MRiRW

Do połowy grudnia potrwa organizowany w Katowicach Szczyt Klimatyczny COP 24. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z przedstawicielami Światowej Organizacji Rolników (WFO - World Farmers' Organisation).

Na spotkaniu obecny był także minister środowiska Henryk Kowalczyk. Szef resortu rolnictwa poruszył istotny temat wpływu zmian klimatycznych na funkcjonowanie rolnictwa na świecie. Niekorzystne zjawiska przyrodnicze odczuwalne są także w rolnictwie polskim, czego przykładem mogą być anomalie pogodowe, a w szczególności tegoroczna, długotrwała susza, pustosząca zasiewy.

 

Rola uprawa w pochłanianiu gazów cieplarnianych

Minister podkreślił rolę, jaką mogą odegrać uprawy rolne na świecie w kwestii pochłaniania dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmian klimatycznych. Rolnictwo, obok lasów, może mieć kluczowe znaczenie w sekwestracji węgla i skutecznie absorbować globalną produkcję dwutlenku węgla pochodzenia antropogenicznego.

-W rozmowie z władzami WFO oraz delegatami Światowego Związku Rolników z zaproszonych krajów, minister rolnictwa podziękował za przyjęcie do tej organizacji polskiej Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Zadeklarował ponadto pomoc dla niej w organizowaniu wspólnych przedsięwzięć w Polsce z udziałem rolników z różnych krajów świata – poinformowało MRiRW.

 

Promocja spółdzielczości rolniczej z WFO

Minister Ardanowski zaproponował, żeby w 2019 roku zorganizować co najmniej dwa wydarzenia wspólnie z WFO, poświęcone promowaniu spółdzielczości rolniczej, jako podstawowej, najlepszej formy organizowania się rolników, a także organizowania się kobiet wiejskich na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i poprawy życia ich mieszkańców.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…