Cargill przejął Konspol, polskie przedsiębiorstwo z branży spożywczej

09 styczeń 2019
(0 Głosów)
Autor 
W ramach przejęcia Cargill nabędzie należącą do Konspolu mieszalnię pasz, pięć ferm broilerów oraz dwa kompleksy przetwórstwa drobiu Fot. Cargill

Cargill Global Poultry przejął polską firme Konspol. Transakcja wzmocni pozycję Cargilla w branży drobiarskiej na terenie Europy.

Cargill sfinalizował przejęcie polskiej grupy Konspol. Transakcja, o której informowano we wrześniu, a którą sfinalizowano pod koniec grudnia, rozszerza działalność spółki Cargill w branży drobiarskiej oraz zwiększa ofertę produktów z mięsa drobiowego dla konsumentów na całym świecie.  

Co zyskał  Cargill Global Poultry?
Na mocy porozumienia Cargill nabył 100% udziałów w spółce Konspol Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Sączu, a także pełen asortyment jej produktów, w tym marki własne oraz prywatne. Cargill pozyska również nową bazę klientów i dostawców.

- Połączenie przedsiębiorstw Konspolu i Cargill Global Poultry zwiększa możliwości ekspansji na rynkach europejskich i światowych – powiedział Chris Langholz, prezes Cargill Global Poultry - Konspol jest spółką szczególną, pragniemy kontynuować jej 40-letnią historię sukcesów oraz zapewnić, że jej dalsza działalność prowadzona będzie w zgodzie z wartościami, dzięki którym Cargill odnosi sukcesy.

W ramach przejęcia Cargill nabędzie należącą do Konspolu mieszalnię pasz, pięć ferm broilerów oraz dwa kompleksy przetwórstwa drobiu.

- Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jest jednak przedsiębiorstwem prywatnym i pozostaje w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Jestem przekonany, że to najlepsza gwarancja przyszłości KONSPOLU, który, wraz z rodziną, rozwijam od niemal 40 lat - mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy KONSPOL.

Cargill przejął jednocześnie 1 700 pracowników Konspolu, których przejście do Cargilla spowoduje wzrost liczby jego pracowników w Polsce do ponad 3 400. Cargill Global Poultry zatrudnia obecnie ponad 35 000 pracowników w 14 krajach.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…