Europejska platforma handlowa dla produktów mleczarskich

08 luty 2019
(0 Głosów)
Autor 
Masło Fot. zycierolnika.pl

Global Dairy Trade i Giełda EEX Lipsk chcą utworzyć platformę handlową dla europejskich produktów mleczarskich - poinformowała Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka .

Global Dairy Trade z Nowej Zelandii i Giełda EEX z Lipska planują wspólnie zbudować platformę transakcyjną a dokładnie mechanizm aukcyjny na niektórych europejskich produktów mleczarskich, w szczególności na mleka w proszku i masła.

Do chwili obecnej przedstawiciele EEX i GDT spotkali się z ponad 50 graczami z branży mleczarskiej. W spotkaniach uczestniczyły osoby z Niemiec, Irlandii, Francji, Skandynawii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz przedstawiciele rynku azjatyckiego. Po zakończeniu etapu konsultacji rynkowych w najbliższym czasie rozpocznie się kolejna faza projektu, która dotyczy określenia zakresu usług. EEX i Global Dairy Trade chcą uzyskać wiążące zobowiązania od potencjalnych klientów. Druga ważną kwestią jest zbadanie możliwości rynkowych. Ostatecznych decyzji związanych z wdrożeniem aukcji handlowych można się spodziewać w połowie bieżącego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsza aukcja na europejskie produkty mleczarskie odbędzie się w 2020 roku.

Global Dairy Trade przeprowadza aukcje cenowe na produkty mleczarskie dwa razy w miesiącu. Na platformie zarejestrowanych jest około 520 uczestników z 80 krajów.

Oferta EEX w Lipsku obejmuje kontrakty futures na odtłuszczone mleko w proszku, serwatkę w proszku, masło i mleko płynne pochodzące z Europy.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…