W pożarze kurnika spłonęło 20 tysięcy kurczaków

21 marzec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu okazało się, że pali się jeden z czterech budynków inwentarskich Fot. KP PSP w Węgorzewie

Do pożary budynku inwentarskiego w miejscowości Czerwony Dwór doszło 19 marca 2019 r. Właściciel poinformował, że spłonęło w nim około 20 tysięcy młodych kurczaków.

W pierwszej fazie do działań zadysponowano dwa zastępy strażaków z KP PSP Węgorzewo  i po jednym zastępie z OSP Budry i OSP Perły. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu okazało się, że pali się jeden z czterech budynków inwentarskich o dość znacznych rozmiarach. Dach płonącego budynku w większej części objęty był pożarem. Szybko okazało się, że konieczne było wezwanie kolejnych wozów strażackich.

Działania w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu, jeden prąd wody w obronie na przylegające do budynku pomieszczenie z sterownią elektryczną oraz na znajdujące się w pobliżu dwa zbiorniki z gazem propan do ogrzewania kurników.

Od właściciela uzyskano informację, iż wewnątrz znajdowało się około 20 tysięcy młodych kurcząt. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…