Producenci jabłek nadal czekają na zapłatę od spółki Eskimos

25 kwiecień 2019
(0 Głosów)
Autor 

Związek Sadowników RP poinformował dziś, że sadownicy nadal czekają na uregulowanie płatności ze strony firmy Eskimos. Producenci czekają na swoje pieniądze już kilka miesięcy.

Od kilku miesięcy trwa walka o wypłatę sadownikom, skupom i przetwórcom zaległych pieniędzy, które zalega im firma Eskimos. Związek Sadowników RP i prezes Maliszewski wielokrotnie podejmowali działania w tej sprawie. Cały czas zgłaszają się różne podmioty, które mają niezapłacone należności za interwencyjny skup jabłek.

Zobacz również >> Sadownicy liczą straty - są rozżaleni przebiegiem skupu interwencyjnego jabłek

- Interweniowałem w tej sprawie zarówno na Sejmowej Komisji Rolnictwa, jak też bezpośrednio w kierownictwie Ministerstwa Rolnictwa. Ciągle dostaję odpowiedzi, że lada dzień wypłaty będą uruchomione, ale ciągle jednak mam też sygnały, że uregulowane są tylko niewielkie kwoty- 20-30 % należnych pieniędzy. To nie może trwać dalej, to naraża wszystkich na straty.- mówi Maliszewski.

Sam Minister Ardanowski twierdzi, że wszyscy środki otrzymają, choć z opóźnieniem. Związek zapowiedział, że będzie nadal podejmować działania w kierunku uregulowanie należności. 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…