Sezonowa podwyżka cen tuczników w Europie

13 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
W Niemczech potrzeby zakładów ubojowych nie zostały w pełni pokryte

Obecna sytuacja na rynku trzody chlewnej oraz ceny wieprzowiny uwarunkowane  są w dużej mierze od tego co wydarzy się w Chinach. Unijny rynek wchodzi powoli w sezonową podwyżkę cen tuczników.

Pogłowie świń w Chinach ciągle spada i rozprzestrzenia się wirus ASF. Deficyt mięsa wieprzowego na chińskim rynku będzie zaspokajany importem. Krajowy Związek Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej jest zdania, że perspektywy na utrzymanie wysokiej ceny tuczników w większości krajów są dobre.

Sezon grillowy generuje podwyżki cen tuczników
W UE powoli wchodzimy w sezonowe podwyżki cen tuczników. W sezonie letnim rośnie konsumpcja w związku z sezonem grillowym, przy ograniczonej podaży żywca. Jest to efekt wyższych temperatur, które powodują spadek przyrostów zwierząt.

- W Niemczech potrzeby zakładów ubojowych nie zostały w pełni pokryte, dlatego notowania VEZG tuczników w dniu 8/5/2019 wzrosły o 3 centy do wysokości 1,76 €/kg (wbc) - informuje KZP-PTCH.

Eksperci z firmy Genesus wyliczyli, że biorąc dzisiejsze ceny kontraktów terminowych na tuczniki, kukurydzę i soję średni zysk amerykańskich producentów w nadchodzących 12 miesiącach wyniesie $50 na tuczniku. Konkurencja ubojni o surowiec nasila się. Marża zakładów ubojowych kurczy się, a zyskują producenci żywca wieprzowego.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…