Dalszy spadek pogłowia świń w Chinach i rekordowo wysokie ceny wieprzowiny

11 czerwiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Poprawa pogody i rozpoczęcie sezonu grillowego nastraja optymistycznie wielu graczy rynkowych Fot. zycierolnika.pl

Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej zapowiada, że pogłowie trzody chlewnej w Chinach dalej będzie spadać windując światowe ceny wieprzowiny do rekordowych poziomów.

Święto narodowe w Niemczech w dniu 30 maja oraz krótszy tydzień ubojowy nie spowodowały żadnych zatorów w sprzedaży żywca wieprzowego. Na rynku obserwowano mniejszą podaż żywca wieprzowego oraz dosyć słaby popyt ze strony przetwórców. W notowaniach ISN w krajach unijnych ceny zostały utrzymane lub nieznaczenie wzrosły. Cena tuczników pozostała niezmieniona w Danii, Austrii, Holandii i Belgii. Niewielki wzrost ceny (+1 ₵) zanotowano jedynie w Hiszpanii i Francji.

Popyt w Niemczech wzrósł za to w ostatnim tygodniu. Zakłady ubojowe musiały dołożyć sporo wysiłku, aby pokryć zapotrzebowanie na surowiec. Dlatego w notowaniach VEZG w dniu 5/06/2019 cena w Niemczech wzrosła o 5 centów do wysokości 1, 85 €/kg (wbc). Jednakże dwie duże niemieckie ubojnie Tönnies i Vion utrzymały cenę sprzed tygodnia o 5 centów niższą.

Sezon grillowy i spadek pogłowia świń w Chinach
- Poprawa pogody i rozpoczęcie sezonu grillowego nastraja optymistycznie wielu graczy rynkowych. Wzrostu podaży żywca raczej nie ma co się spodziewać w miesiącach letnich. Natomiast może nastąpić ożywienie popytu ze względu na rozwój sytuacji w Chinach. W kwietniu pogłowie świń w tym kraju spadło o 60 milionów r/r. Liczba macior zmniejszyła się od początku roku o 4 miliony. Pogłowie trzody chlewnej w Państwie Środka dalej będzie spadać windując światowe ceny wieprzowiny do rekordowych poziomów- podsumowuje KZP-PTCH.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…