Chiny będą zwiększać import drobiu. Polscy producenci mogą na tym zyskać

05 lipiec 2019
(1 Głos)
Autor 
W Chinach znacząco zmniejszono liczebność stad prarodzicielskich, które dopiero teraz są odbudowywane

Specjaliści z Rabobanku w najnowszym raporcie zakładają, że ASF w Chinach spowoduje wzrost importu drobiu do na tamtejszy rynek. Rosły będą także ceny mięsa importowanego do tego kraju.

- Bezpośrednim powodem kłopotów z krajową produkcją brojlerów kurzych w Chinach są braki jednodniowych piskląt na rynku wewnętrznym. W Chinach znacząco zmniejszono liczebność stad prarodzicielskich, które dopiero teraz są odbudowywane, między innymi dzięki dostawom z Polski – skomentował Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz.

Naturalnym zachowaniem rynku na niższą podaż jest wzrost importu. To samo będzie można zauważyć na rynku chińskim. Nim rynek piskląt w pełni się ustabilizuje Chińczycy będą posiłkować się coraz większym importem. Rabobank spekuluje, że największymi beneficjentami rosnącego zapotrzebowania z Chin będzie Brazylia, Argentyna oraz Tajlandia. Europejscy producenci mają zyskać mniej. Wśród wygranych – zdaniem analityków bankowych – może być Polska oraz Francja. O swoje miejsce na tamtejszym rynku walczą także także Rosjanie, co powoduje, że konkurencja w Kraju Środka może być ogromna.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…