Japonia chce znieść zakaz importu drobiu z Rosji

09 lipiec 2019
(0 Głosów)
Autor 
Japonia wprowadziła ograniczenia handlowe dla Rosji w związku z zagrożeniem przenoszenia chorób zakaźnych

Trwają negocjacje w sprawie zniesienie zakazu przywozu do Japonii świeżego mięsa drobiowego z Rosji. Japońska prasa donosi, że negocjacje w tej sprawie,  między prezydentem Rosji a premierem Japonii, miały się odbyć podczas szczytu G20 w Osace.

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz poinformowała, że kluczowym argumentem Japończyków do wznowienia zakupów mięsa drobiowego od rosyjskich producentów jest potrzeba dywersyfikacji zagranicznych dostawców w celu zaspokojenia dynamicznie  rosnącego popytu  na drób w Japonii.  

 

Ograniczenia importowe w związku z HPAI
Japonia wprowadziła ograniczenia handlowe dla Rosji w związku z zagrożeniem przenoszenia chorób zakaźnych. Podobno otwarcie rynku ma dotyczyć tylko określonych obwodów w Rosji, na południe od Moskwy. Spekuluje się, że zakaz zostanie zniesiony nie wcześniej niż w 2020 roku. Statystycznie, Japonia w  2017 roku zaimportowała 560 tys. ton mięsa kurcząt. Z Brazylii pochodziło 70 proc. dostaw, a 20 proc. z  Tajlandii. Tajskie dostawy drobiu do Japonii są możliwe od 2014 roku, po 10 latach zakazu z powodu HPAI.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…