Inspektorzy WIORIN w Poznaniu przechwycili nielegalne środki ochrony roślin

03 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Nielegalne środki ochrony roślin wykryto w jednym z magazynów na terenie woj. wielkopolskiego Fot. PIORiN

W Wielkopolsce doszło do wykrycia prawie dwóch ton nielegalnych środków ochrony roślin, przetrzymywanych w jednym z magazynów na terenie województwa. 

Nielegalne środki ochrony roślin przechwycili inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Do ujawnienia prawie dwóch ton nielegalnych produktów doszło w wyniku przeszukania pomieszczeń magazynowych znajdujących się na jednej z posesji na terenie województwa wielkopolskiego.

W wyniku podjętych działań Inspektorzy zabezpieczyli szeroki asortyment środków ochrony roślin niedopuszczonych do obrotu i stosowania. Wśród zatrzymanych preparatów znajdowały się produkty zawierające substancje czynne zakazane do stosowania w środkach ochrony roślin, środki ochrony roślin pochodzące z przemytu oraz podrobione produkty. WIORiN w Poznaniu  prowadzi w sprawie  dalsze czynności z udziałem Policji i Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Stosowanie nielegalnych preparatów jest karalne
Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że do ochrony upraw mogą być stosowane wyłącznie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Środki ochrony roślin należy nabywać wyłącznie w miejscach sprzedaży uprawnionych do prowadzenia w nich tego rodzaju działalności, nadzorowanych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Powinny być one oferowane w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach. Etykieta znajdująca się na opakowaniu środków powinna być sporządzona w języku polskim. Preparaty niewiadomego pochodzenia mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Mogą być też bardzo szkodliwe dla środowiska.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…