Ukradł ciągnik żeby pojechać po alkohol

13 luty 2020
(0 Głosów)
Autor 
Za kierownicą ciągnika siedział 42-letni obywatel Mołdawii Fot. Policja Opolska

Opolscy policjanci zatrzymali obywatela Mołdawii, który kierował traktorem mając prawie 3 promile alkoholu. Jak się okazało mężczyzna „pożyczył” pojazd bez wiedzy właściciela i pojechał nim po alkohol.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 22:00 na terenie gminy Głogówek. Wtedy to, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego. Informację tę natychmiast przekazał policyjnym patrolom. W momencie kiedy jeden z patroli wyjaśniał okoliczności kradzieży z pokrzywdzonym, drugi namierzył i zatrzymał skradziony pojazd do kontroli.

Za kierownicą ciągnika siedział 42-letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna jechał bez włączonych świateł. Szybko też wyszło na jaw, że nie miał prawa jazdy, a w organizmie ma prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że tylko "pożyczył" traktor, bo zabrakło mu alkoholu i musiał jakoś dostać się do sklepu.

Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Może spodziewać się pozbawienie wolności do 5 lat  oraz wysokiej kary grzywny.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…