W sierpniu wystartuje 2 sezon AGROREWOLUCJI. Zgłoszenia tylko do 12 lipca!

26 czerwiec 2020
(0 Głosów)
Autor 
Aktualnie trwa casting, do którego może zgłosić się każdy polski rolnik

Aktualnie przeprowadzany jest casting do drugiego sezonu AGROREWOLUCJI, do którego może zgłosić się każdy polski rolnik chcący zwiększyć produktywność i zyskowność swojego gospodarstwa. Kolejny sezon poprowadzą czołowi polscy YouTuberzy: Grzegorz Bardowski, znany z popularnego programu „Rolnik Szuka Żony”, „Kula” oraz „Rolnik Nieprofesjonalny”.

Warunkiem wzięcia udziału w programie jest wypełnienie ankiety i przygotowanie maksymalnie jednominutowego filmu dowolnej jakości, promującego swoją kandydaturę. Zgłoszenia do programu potrwają tylko do 12 lipca 2020 roku.

 

Przemiana trzech polskich gospodarstw na oczach milionów widzów
AGROREWOLUCJE to niezwykle ciekawy program dotyczący rolnictwa, w którym pokazana zostanie przemiana trzech polskich gospodarstw, które z mało rentownych i słabo zorganizowanych mają zmienić się w produktywne, nowoczesne i przede wszystkim – zyskowne.

Producenci programu zapowiadają, że gospodarze Grzegorz Bardowski, „Kula” i „Rolnik Nieprofesjonalny” razem ze współpracującymi z nimi ekspertami, pokażą uczestnikom i widzom jak prawidłowo zaplanować i zadbać o produkcję roślinną, tak by przynosiła wymierne efekty finansowe. Ideą projektu jest również pokazanie jak efektywnie wykonywać zabiegi agrotechniczne, w jaki sposób nawozić glebę, chronić swoje uprawy oraz jak je dokarmiać i stymulować do wyższego plonowania. Program pokaże także codzienność życia i pracy polskich rolników oraz ich rodzin, która jest niezwykle interesująca i pełna pozytywnej energii.

Realizatorami a zarazem zapleczem eksperckim AGROREWOLUCJI są trzy polskie firmy: GRUPA AZOTY, drugi największy producent nawozów azotowych i wieloskładnikowych w Unii Europejskiej, CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin oraz INTERMAG, jeden z największych producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów w Europie.

Pierwszy sezon odniósł duży sukces
Pierwszy sezon programu, składającego się z siedemnastu odcinków można było śledzić na kanale AGROREWOLUCJE na portalu YouTube oraz na stronie www.agrorewolucje.pl. Finałowe gospodarstwa - Piotra i Pawła Mełgieś, Dawida i Martyny Szwajców oraz Państwa Jankowskich – wypracowały dzięki współpracy z ekspertami solidne wyniki, które pozwolą im na szybszy rozwój w przyszłości. Zbiory rzepaku u Państwa Szwajców wzrosły z średnio ok. 1,5 t/ha w 2018 roku, do średnio 3,8 t/ha rok później. Bracia Mełgieś, mimo dotkliwej suszy, zwiększyli uzyskany plon pszenicy z 5,1 t/ha do 7,5 t/ha. Z kolei Państwo Jankowscy, ze względu na suszę w okresach kluczowych dla uprawy kukurydzy i uznaną szkodę suszową na poziomie 40%, uzyskali 3,5 tony/ha. Choć uzyskany plon plasował się ze względu na trudne warunki atmosferyczne poniżej średniej, to zastosowana technologia będzie procentować w kolejnych latach – ziemia została zasilona w odpowiednie składniki pokarmowe, co daje dobrą podstawę dla kolejnych upraw.

 

Jak zgłosić swoją kandydaturę?
Swój udział w drugim sezonie można zgłosić do 12 lipca 2020 roku. Wystarczy wypełnić ankietę na stronie www.agrorewolucje.pl i przygotować maksymalnie jednominutowy film dowolnej jakości (nagrany nawet telefonem) prezentujący swoje gospodarstwo i kandydaturę. Po wstępnej selekcji gospodarstw, u pięciu rolników przeprowadzone zostaną wizytacje, po których zapadnie decyzja, które trzy gospodarstwa zostaną poddane tytułowym „AGROREWOLUCJOM”. Finałowa trójka otrzyma ponadto nawozy dolistne i biostymulatory od firmy INTERMAG, środki ochrony roślin od CIECH Sarzyna oraz nawozy doglebowe od GRUPY AZOTY. Łączna wartość nagród w programie to ponad 100 000 zł!

Większa ilość informacji dostępna jest na stronie www.agrorewolucje.pl.

 

 

 

Oprac. Sabian Pietrek, źródło: AGROREWOLUCJE.PL

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…