IMGW: W całej Polsce możliwe burze

20 lipiec 2020
(1 Głos)
Autor 
Burzom lokalnie towarzyszą opady gradu

IMGW wydał przed południem ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące zagrożenia wywołanego burzami na terenie całego kraju. Możliwe są także opady gradu. W trakcie prac polowych, rolnicy powinni dzisiaj zwrócić szczególną uwagę właśnie na pogodę.

W serwisie burzowym IMGW czytamy, że w dniu dzisiejszym burze możliwe będą na terenie całej Polski, z nieco mniejszym prawdopodobieństwem i mniejszą intensywnością na wschodzie.

Miejscowe wyładowania odnotowywane są coraz liczniej na terenie całego kraju, zwłaszcza na zachodzie i północy. Zaczynają się one organizować w niewielkie struktury liniowe. Na uwagę zasługuje strefa rozciągająca się od Poznani po Legnicę i strefa od Słupska po Gorzów Wielkopolski, gdzie godzinowe natężenia opadów mogą sięgać 20-30 mm/h.

 

mapka IMGW PIB

 

Opady o natężeniu 20-25 mm/h występują w strefie izolowanych od Kętrzyna po Płock. Burzom lokalnie towarzyszą opady gradu. Nie zarejestrowano znaczących wartości porywów wiatru, jednak w przypadku lepiej zorganizowanych burz mogą one dochodzić do 80-90 km/h. Burze przemieszczają się na północny wschód i wschód.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: Burza-Alert-IMGW

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…