Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - bieg charytatywny pracowników WODR

02 kwiecień 2021
(0 Głosów)
Autor 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Chociaż na co dzień pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zajmują się doradztwem i pomocą rolnikom, to w wolnej chwili pomagają charytatywnie także innym.

Z okazji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pięcioro pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu wzięło udział w Niebieskiej Fali.

 

To charytatywny bieg, który ma na celu zebranie pieniędzy na daną placówkę oświatową (w tym roku na Szkołę Podstawową nr 68 w Poznaniu) oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

 

Tegoroczna edycja Niebieskiej Fali jest już czwartą w historii. Po raz trzeci bierze w niej udział Nina Bartol z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w powiecie obornickim.

 

– Mimo mnóstwa szkoleń, kursów, konferencji, projektów, obowiązków domowych, nie zapominamy o czynieniu dobra i spędzaniu czasu z rodzinami w sposób aktywny – opowiada Nina Bartol.

 

I dodaje: – W ten sposób propagujemy także zdrowy tryb życia, popularyzujemy bieganie wśród dzieci, młodzieży, dorosłych czy niepełnosprawnych, a jednocześnie przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych z problemem autyzmu.

 

Czytaj także >> Hodowla alpak jest coraz bardziej opłacalna 

Startując w Niebieskiej Fali do wyboru są dystanse 1, 5 lub 10 kilometrów.

W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, akcja po raz kolejny odbywa się wirtualnie. Każda osoba, która się zapisała i wpłaciła pieniądze, od 28 marca do 11 kwietnia ma czas, by symbolicznie wystartować na wybranym przez siebie dystansie. Najlepiej z niebieską koszulką.

 

– Niebieski jest bowiem barwą autyzmu – tłumaczy Nina Bartol.

 

Oprócz Niny Bartol, w niebieskiej fali wzięło udział także czworo innych pracowników WODR: Jarosław Cieśla, Mariola Strauchmann, Łukasz Kowalski, Weronika Foedke. Jesteśmy dumni z ich postawy!

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…