Wydrukuj tę stronę

Święto w New Holland- 100 lat historii ciągników rolniczych

11 lipiec 2017
(1 Głos)
Autor 

Ciągniki rolnicze mają 100-letnią historię.  Pierwszy ciągnik rolniczy zaprojektował i wyprodukował w Stanach Zjednoczonych  Henry Ford.  Spadkobiercą wizjonera jest marka New Holland, która z okazji  tego święta  przygotowała we wszystkich regionach świata szereg wydarzeń.

Pierwszy wyprodukowany przez Henrego Forda ciągnik rolniczy wyjechał z fabryki w 1917 roku. Ten moment zapoczątkował rewolucję w przemyśle rolniczym.

 – Z punktu widzenia całej branży maszyn rolniczych to jest rocznica absolutnie wyjątkowa. Ciągniki zrewolucjonizowały branżę rolniczą na całym świecie. Dzięki nim procesy przyśpieszyły, efektywność pracy i areałów została zmultiplikowana, a rolnictwo dostało szansę na gwałtowny rozwój – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager marki New Holland.

 – Jesteśmy dumni, że ciągniki New Holland są w prostej linii spadkobiercami tamtej innowacyjnej idei. Pamiętamy o tym na co dzień, dlatego dostarczamy naszym klientom coraz to nowe rozwiązania, mające na celu to, by pomagać im w pracy i rozwoju jeszcze bardziej intensywnie  – dodaje.

Marka New Holland Agriculture czerpie z najlepszych doświadczeń czterech marek: New Holland Machine Company, Sperry Cooperation, Ford Motor Company oraz Fiat. Oryginalna firma New Holland Machine Company została założona w 1895 roku w New Holland w Pensylwanii.

Przez dziesięciolecia, poprzez fuzje i kontrakty biznesowe – w tym w 1991 roku z marką Ford, kształtował się obecny status marki New Holland. W 1999 r. New Holland stała się marką CNH Global, której udziały większościowe posiada Fiat Industrial.

– W procesie rozwoju naszej marki i jej produktów, myśl techniczna najlepszych konstruktorów z całego świata oraz wspólne doświadczenie pozwoliło rozwinąć produkcję wiodących maszyn rolniczych. Jesteśmy dumni z tego, że nasze maszyny od dziesięcioleci są partnerami rolników w milionach gospodarstw, przyczyniając się do ciągłego zwiększania efektywności pracy oraz komfortu operatora – mówi Łukasz Chęciński.

Marka New Holland świętuje rocznicę 100 lat produkcji ciągników w sposób globalny we wszystkich oddziałach firmy. Podczas imprezy LAMMA Show New Holland UK zaprezentowało z tej okazji dwa zabytkowe ciągniki Fordson. W styczniu wydana została także ponad 500-stronicowa książka “100 lat Fordson, Ford i New Holland Tractors 1917-2017", która zawiera ponad 1270 kolorowych zdjęć i szczegółowych informacji o modelach ciągników produkowanych od 1917 roku.

NH UK 100YearsCelebration 002 traktor 2NH UK 100YearsCelebration 001 traktor 2a1939 Ford Ferguson 9N traktor 1

Redakcja

Ostatnie od Redakcja

Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…