Załoga Samasz Rally Team znów na podium

09 listopad 2018
(1 Głos)
Autor 
Na starcie stanęło 90 załóg z Europy środkowej i Skandynawii. Fot.SaMASZ

Załoga Samasz Rally Team w składzie Maciej Stolarski i Bartek Dzienis zajęła doskonałe 2 miejsce w 21. Internationale ADMV Lausitz Rallye - rundzie European Rally Trophy i Mistrzostw Niemiec. To już kolejny sukces załogi.

W wyścigu wzięło udział 90 załóg z Europy środkowej i Skandynawii. Uczestnicy mieli do pokonania 10. odcinków specjalnych - w sumie ponad 150km oesowych. i ok. 150km trasy dojazdowej.

Czytaj również>> Załoga Samasz Rally Team na podium Mistrzostw Polski

 

Załoga Stolarski/Dzienis „podróżowała” dobrze sobie znanym Mitsubishi Lancerem Evo 9, osiągając metę na 2 miejscu w klasie N, ustępując tylko Mistrzowi Polski w fabrycznym Subaru. W klasyfikacji generalnej rajdu uplasowała się na bardzo dobrym 8 miejscu.

33 Samasz zycie rolnika

                                                                         Załoga Samasz Rally Team

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z ukończenia tego niemieckiego klasyka. Powetowaliśmy sobie z nawiązką ubiegłoroczny start, gdzie nasze auto uległo awarii. Naszym celem było dojechanie do mety bez presji na wynik, jednak trasa rajdu podpasowała nam i jechało nam się bardzo dobrze. Na trasie było widać wielu kibiców, także z Polski co tylko motywowało nas do szybszej i bardziej skutecznej jazdy.

Rajd został podzielony na dwa etapy: piątkowy nocny i sobotni w dzień. Pierwszy raz w życiu jechaliśmy w nocy po oesach. Większość z nich została poprowadzona przez lasy, gdzie droga była wąska i kręta, ale były też fragmenty gdzie jechaliśmy z maksymalną prędkością 190km/h po szutrze – niesamowite wrażenie. Bardzo podobał nam się odcinek poprowadzony na specjalnie do tego celu stworzonej arenie. Jest to idealne rozwiązanie pod kibiców, gdzie mogli obserwować przejazdy załóg przez dłuższą chwilę niż na normalnych odcinkach. Było tam wszystko co kibice rajdowi kochają w tym sporcie, czyli dalekie skoki, watersplash i setki zakrętów.

Myślę, że Rajd Lausitz zostanie wpisany na stałe do naszego kalendarza rajdowego.

Nasz sezon rajdowy dobiegł końca. Zaliczyliśmy w tym roku 4 rajdy (Kormoran, Elektrenai, Warmiński i Lausitz), w trzech staliśmy na podium, jednego nie udało się ukończyć. Teraz nadszedł czas na podsumowanie i planowanie sezonu 2019. Na pewno wiemy, że musimy zmienić auto na bardziej konkurencyjne, ale co to będzie czas pokaże – skomentował M. Stolarski.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…