PIGMiUR prowadzi konkursy dla mechaników

12 kwiecień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Rywalizacja trwa od połowy marca

Doświadczeni mechanicy – pracownicy zakładów serwisowych rozpoczęli rywalizację w konkursie MECHANIK NA MEDAL,  natomiast młodzi kandydaci do zawodu rywalizują w konkursie MŁODY MECHANIK NA MEDAL. Konkursy organizowane są przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn  i Urządzeń Rolniczych.

Nadrzędnym celem prowadzonych konkursów jest promocja zawodów związanych z branżą maszyn i urządzeń rolniczych jak również współpraca z placówkami edukacyjnymi. Podnoszenie kwalifikacji personelu jak również dbałość o jak najlepsze przygotowanie młodych mechaników do zawodu, w czasach gdy tak trudn o doświadczonych i wyszklonych pracowników, odpowiadają na aktualne zapotrzebowanie firm z branży.

 

Konkurs MECHANIK NA MEDAL dla mechaników z całej Polski
W bieżącym roku odbędzie się już VIII edycja tego konkursu.  Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego mechanika maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce. Konkurs od lat cieszy się zainteresowaniem wśród mechaników.  W tym roku, tak jak w latach, poprzednich rywalizacja odbywać się będzie dwuetapowo. Mechanicy po wcześniejszej rejestracji na stronie www.mechaniknamedal.agroshow.pl, wypełniają testy online, a najlepsi z nich zmierzą się w finale praktycznym podczas tegorocznej Wystawy AGRO SHOW w Bednarach. Na laureatów oprócz promocji i prestiżu czekają cenne nagrody pieniężne.

 

Konkurs MŁODY MECHANIK NA MEDAL dla uczniów
Drugi konkurs organizowany przez Izbę przeznaczony jest dla uczniów szykujących się do zawodu mechanika. W tym roku już po raz siódmy rywalizować będą młodzi mechanicy w konkursie MŁODY MECHANIK NA MEDAL. Celem konkursu obok wyłonienia ucznia o najlepszej wiedzy z dziedziny mechanizacji rolnictwa.

Rywalizacja trwa od połowy marca. Uczniowie po zarejestrowaniu się na stronie www.mmnm.agroshow.pl rozwiązują testy online, a 10 najlepszych zmierzy się w finale podczas drugiego dnia tegorocznej wystawy AGRO SHOW w Bednarach.

 

Nowa forma nagród dla uczniów
W tym roku po raz pierwszy zmienia się forma nagród dla uczniów. Dla pierwszej trójki będą to praktyki w całości finansowane przez Izbę w ustalonym zakładzie produkcyjnym lub serwisowym maszyn rolniczych.

Nowością jest również to, że konkurs będzie eliminacjami do międzynarodowego konkursu umiejętności zawodowych Euroskills. Trzech zwycięzców przez rok przygotowywać będzie się pod okiem specjalistów z branży do wzięcia udziału w tych zawodach, które odbywać się będą w Graz w Austrii we wrześniu 2020 roku.  W zawodach weźmie udział tylko jeden z laureatów. Który? O tym zdecyduje komisja, która wyłoni naszego reprezentanta.

EuroSkills to europejska wersja konkursu WorldSkills, który odbywa się co dwa lata. Zawody WorldSkills są organizowane od 1950 roku, zaś EuroSkills od 2008 roku. Celem obu wydarzeń jest promowanie umiejętności zawodowych, podnoszenie ich jakości oraz współpraca z pracodawcami w międzynarodowym środowisku. Warto dodać, że jeszcze nigdy w historii konkursu polscy przedstawiciele zawodów mechanika maszyn rolniczych nie brali w nim udziału.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…