Na rynku przyczep rolniczych nadal widoczny jest wzrost sprzedaży

23 listopad 2019
(0 Głosów)
Autor 
Na nowe przyczepy najczęściej decydowali się mieszkańcy Lubelszczyzny Fot. zycierolnika.pl

W październiku wydano tablice do 420 przyczep rolniczych. To o 21% więcej niż we wrześniu. Popyt wzrósł także o 7% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku – poinformowała agencja Martin & Jacob. Najwięcej nowych  przyczep trafiło na Lubelszczyznę.

Na rynku przyczep obserwuje się falę wzrostu sprzedaży. Rynek jest coraz bliżej osiągnięcia zeszłorocznego wolumenu. Aby go poprawić, wystarczy, że w ostatnich dwóch miesiącach roku zarejestrowanych zostanie 387 pojazdów.

Pronar nadal liderem sprzedaży
Najwyższą sprzedaż ponownie odnotował Pronar. W październiku zarejestrowano 169 przyczep z oferty producenta z Narwi. Taki wynik przełożył się na 5% wzrostu w stosunku do wcześniejszego miesiąca, ale 9% spadku w odniesieniu do analogicznego okresu 2018 roku. Na drugim miejscu znalazła się firma Metal-Fach. Wydano tablice do 43 pojazdów z jej oznaczeniem – to o 54% więcej niż we wrześniu. Popyt na te przyczepy zmalał jednak o 2% w porównaniu z zeszłorocznym październikiem. Na trzeciej pozycji uplasował się Wielton, z liczbą 33 rejestracji. Wspomniany wolumen oznaczał 32% wzrostu w stosunku do poprzedniego miesiąca, a także 3% poprawy w odniesieniu do tego samego okresu ubiegłego roku.


Największe potrzeby na wschodzie
Na zakup nowych przyczep najczęściej decydowali się mieszkańcy Lubelszczyzny. W październiku zarejestrowano tam 59 przyczep, czyli o 31% więcej niż we wrześniu. Lokalny popyt wzrósł również o 28% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Drugie pod względem zapotrzebowania było Mazowsze. Mieszkańcy tego województwa zdecydowali się na rejestrację 42 pojazdów. To o 45% więcej niż miesiąc wcześniej i dokładnie tyle samo, co w zeszłorocznym październiku. Trzecie miejsce przypadło Podlasiu. W omawianym okresie wydano tam tablice do 37 przyczep rolniczych. Taki wynik oznaczał 9% wzrostu w stosunku do września, ale 24% spadku w odniesieniu do ubiegłego roku.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…