Spadki widoczne również w sprzedaży przyczep rolniczych

10 wrzesień 2020
(0 Głosów)
Autor 
Zestawienie najczęściej nabywanych przyczep otwiera model Pronar T653/2 z 371 rejestracjami Fot. PRONAR

Miesiąc sierpień przyniósł znaczny spadek rejestracji nowych przyczep po kilku kolejnych miesiącach wzrostów. Poodbnie sytuacja wygląda na rynku nowych ciągników rolniczych. Sytuacja jest prawie identyczna jak przed rokiem.

W sierpniu bieżącego roku zarejestrowano 533 nowe przyczepy rolnicze. To niemal połowa tego co przed miesiącem, kiedy to zarejestrowano 1097 szt. Porównując do sierpnia 2019, tegoroczna ilość rejestracji jest wyższa o 125 szt.

- Patrząc na cały okres od początku roku, notujemy 4903 szt. zarejestrowanych nowych przyczep rolniczych. To o 1070 szt. więcej niż przed rokiem, co daje wzrost o 28% - poinformowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Zobacz również >> Sprzedaż nowych ciągników lekko wyhamowała

Najpopularniejsze marki przyczep
Liderem rynku nowych przyczep rolniczych pozostaje Pronar. Od stycznia do sierpnia br. zarejestrowano 1972 szt. nowych przyczep tej marki. Jest to o 356 szt. więcej niż rok wcześniej. Pronar na koniec sierpnia osiągnął 40,2% udziałów rynkowych. Drugie miejsce z wynikiem 720 szt. zajmuje Metal-Fach. Marka ta również notuje lepszy wynik niż przed rokiem. 222 szt. więcej niż rok wcześniej, pozwoliło na osiągnięcie 14,7% udziałów runkowych. Trzecią pozycję zajmuje Metaltech z wynikiem 450 szt. i 9,2% udziałów rynkowych. Wielton, na miejscu czwartym, notuje 430 szt. i 8,8% udziałów rynkowych.

Lubelskie na prowadzeniu w rejestracji nowych przyczep
Województwem o największej ilości rejestracji po ośmiu miesiącach 2020 roku, jest woj. lubelskie z 717 rejestracjami. Na drugim miejscu jest woj. mazowieckie, gdzie zanotowano 636 rejestracje, w woj. wielkopolskim – 631, w podlaskim zarejestrowano 475 szt. nowych przyczep, w łódzkim – 406 przyczep.

Topowe modele przyczep rolniczych
Zestawienie najczęściej nabywanych modeli przyczep ponownie otwiera model Pronar T653/2 z 371 rejestracjami. Na drugim miejscu również znajduje się model marki Pronar – T672, ale ze znacznie niższym wynikiem - 155 szt. Pronar PT612 zajmuje trzecie miejsce z ilością 139 szt.

Rynek przyczep używanych notuje wzrost zysków
Na rynku używanych przyczep notujemy ponownie odbicie w górę. Po ośmiu miesiącach roku zarejestrowano 3378 szt. przyczep używanych. To o 189 szt. więcej niż rok wcześniej. Oznacza to wzrost o 5,9%.

 

 

Oprac. Sabina Pietrek, źródło: PIGMiUR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…