Eksport polskiego mięsa w 2018 roku

17 styczeń 2019
(0 Głosów)
Autor 
Przychody uzyskane z eksportu polskiego mięsa wzrosły w stosunku do 2017 roku

Zgodnie z danymi Biura Analiz i Strategii KOWR w okresie jedenastu miesięcy 2018 r. przychody uzyskane z eksportu produktów wieprzowych,  wołowych  oraz  drobiowych  z Polski wyniosły 5,5 mld EUR i były o 7% większe niż przed rokiem.

Od stycznia do listopada 2018 r. z Polski wyeksportowano 1,4 mln ton produktów drobiowych (w ekwiwalencie tuszek), o 12% więcej niż przed rokiem, a uzyskane wpływy były o 19% większe i wyniosły 2,5 mld EUR. Jednocześnie do kraju przywieziono 157 tys. ton drobiu, o 11% więcej niż w tym samym okresie 2017 r. Wydatki  z tym związane wyniosły 289 mln EUR, o 16% więcej niż rok wcześniej.

 

Eksport wieprzowiny
Żywca, mięsa oraz przetworów i tłuszczów wieprzowych wyeksportowano 753 tys. ton (w ekwiwalencie tusz), o 3% więcej niż przed rokiem, za 1,5 mld  EUR,  o  6%  mniej niż w analogicznym okresie 2017 r. Jednocześnie do kraju zaimportowano 902 tys. ton asortymentu wieprzowego, o 7,5% więcej niż rok wcześniej. Wydatki poniesione  na przywóz wyniosły 1,7 mld EUR i były o 7% mniejsze niż przed rokiem.

 

Eksport wołowiny
Eksport żywca, mięsa oraz przetworów wołowych i cielęcych w tym samym okresie wyniósł  439   tys. ton (w ekwiwalencie tusz)  i był o 3% mniejszy niż przed rokiem, a łączne przychody z eksportu wzrosły o 6%, do 1,5 mld EUR. Import, podobnie jak przed rokiem, ukształtował się na poziomie  47 tys. ton, a wydatki poniesione na zakup produktów  wołowych  i  cielęcych   wyniosły 163 mln EUR i były o 7% większe niż przed rokiem.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…