Tragiczny pożar budynków gospodarskich. Spłonęły zwierzęta i maszyny

26 kwiecień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Pożar budynków gospodarskich w Starej Pecynie Fot. OSP Prostyń- Jednostka KSRG

W ogromnym pożarze w miejscowości Stara Pecyna spłonęło 17 budynków inwentarskich, szopy, stodoły, chlewnie oraz samochody, koparka i sprzęt rolniczy.

pozar Stara PecynaNiebezpieczny i tragiczny w skutkach  pożar wybuchł w środę 24 kwietnia w Starej Pecynie, w gminie Długosiodło. Ogień pojawił się w jednym z budynków gospodarskich, z których nie udało sie wyprowadzić wszystkich zwierząt oraz maszyn rolniczych i samochodów. Dzięki zorganizowanej akcji gaśniczej nie ma ofiar w ludziach oraz udało się uratować domy. Łącznie w akcji brało udział ponad stu strażaków.

- 20 zastępów straży pożarnej z powiatu wyszkowskiego i ostrowskiego walczyło z pożarem czterech gospodarstw w Starej Pecynie. Spaleniu uległo 17 budynków oraz część przebywających w nich zwierząt, a także maszyny rolnicze i siedem samochodów. Na szczęście strażakom udało się uratować cztery budynki mieszkalne - powiedział dla Polsat News st. kpt. Marcin Turowski z KP PSP w Wyszkowie.


Portal wyszkow24.pl podał, że straty oszacowano na ponad 1 300 000 złotych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…