Chlorek wapnia Grupy CIECH do skutecznej ochrony przed pyłem

05 maj 2019
(0 Głosów)
Autor 
W Polsce cały czas liczba nieutwardzonych dróg, parkingów, placów czy podwórek jest znacząca Fot. Ciech SARZYNA

Grupa CIECH prowadzi intensywne działania marketingowe, mające na celu popularyzację stosowania chlorku wapnia jako środka ograniczającego kurz i pył na drogach, parkingach, placach i podwórkach. Z powodzeniem stosowany jest także w walce z oblodzeniem.

Stosowanie chlorku wapnia przyczynia się do znacznego, bo sięgającego nawet 80 proc., ograniczenia kosztów utrzymania dróg dzięki jego właściwościom zwiększającym wytrzymałość i integralność nieutwardzonych nawierzchni. Stosowanie chlorku wapnia nie tylko zmniejsza koszty funkcjonowania np. samorządów czy instytucji, ale także wpływa na poprawę jakości życia mieszkańców.

 

Niższa trwałość i wysokie koszty utrzymania terenów nieutwardzonych
W Polsce nadal liczba nieutwardzonych dróg, parkingów, placów czy podwórek jest dosyć wysoka. Tymczasem nieutwardzone tereny, w tym drogi szutrowe, stanowią problem ze względu na niższą trwałość oraz wysokie koszty utrzymania. Drogi szutrowe mają negatywny wpływ na komfort życia mieszkańców z uwagi na wysokie zapylenie. Według badań każdy samochód poruszający się drogą nieutwardzoną może powodować ubytek ponad 600 kg materiału wierzchniego rocznie/km, co wiąże się z wysokimi kosztami częstej konserwacji dróg. Co więcej, kurz wpływa negatywnie na estetykę otoczenia, komfort życia oraz koszty ponoszone przez mieszkańców, m.in. poprzez konieczność czyszczenia elewacji i częstego mycia okien, zapychanie się filtrów w klimatyzatorach czy kurz dostający się do wnętrza pomieszczeń.

 

Tanie rozwiązanie w postaci chlorku wapnia Grupy CIECH
Osobom i podmiotom odpowiedzialnych za utrzymanie tego typu nieutwardzonych powierzchni, Grupa CIECH oferuje skuteczne i tanie rozwiązanie w postaci chlorku wapnia. Jest ono stosowane od lat w wielu krajach rozwiniętych – w Skandynawii, krajach alpejskich, Kanadzie czy USA. Zastosowanie chlorku wapnia zapewnia długotrwałą ochronę dróg przed erozją nawierzchni, ogranicza tworzenie się wybojów i kolein oraz eliminuje pylenie. Redukuje ono koszt zakupu materiałów służących do wypełnienia i konserwacji dróg nawet o 80%, a koszty użycia sprzętu i siły roboczej – nawet o 50%. Przy regularnym stosowaniu zmniejsza także częstotliwość prac regeneracyjnych, nawet o 10 lat!

- To rozwiązanie, które jest w stanie pogodzić potrzeby mieszkańców w zakresie komfortu życia z możliwościami finansowymi miast, gmin, przedsiębiorstw czy osób fizycznych. Warto podkreślić, że zastosowanie chlorku wapnia jest bardziej opłacalne w porównaniu z innymi środkami służącymi do redukcji pyłów - np. emulsji olejowych czy wody. Chlorek wapnia jest również produktem przyjaznym dla środowiska naturalnego i przy odpowiednim użyciu nie ma negatywnego wpływu na rośliny i zwierzęta – mówi Hanna Giszter, dyrektor sprzedaży w Business Unit Soda w Grupie CIECH.

 

Chlorek wapnia do walki z oblodzeniem
Grupa CIECH sprzedaje chlorek wapnia w postaci łatwo rozpuszczalnych w wodzie płatków,
w workach polietylenowych o pojemności 25 kg lub workach typu „BIG BAG” o pojemności
1000 kg. Więcej informacji o produkcie można uzyskać na stronie www.ciechgroup.com.

Chlorek wapnia ma także inne zastosowania, m.in. doskonale sprawdza się w walce
z oblodzeniem. Zimą produkt ten zapewnia nawet trzykrotnie dłuższy okres działania niż sól drogowa, szczególnie w temperaturach niższych niż minus sześć stopni. Według badań, w ciągu godziny roztwór wodny chlorku wapnia2 powoduje ubytek 10-cm warstwy śniegu, podczas gdy roztwór soli drogowej w tym samym czasie powoduje ubytek rzędu kilku milimetrów! W okresie zimowym Grupa CIECH sprzedaje kilkaset ton tego środka dziennie, a od kilku lat sprzedaż chlorku wapnia systematycznie rośnie. Chlorek wapnia produkowany jest w zakładach sodowych
w Inowrocławiu.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…