Za nami IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy

13 wrzesień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Zwiedzanie fermy

IV edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy odbyła się 6 września na Fermie Krów Langowo (Kombinat Rolny w Kietrzu). W tym roku wydarzenie zgromadziło przeszło 700 uczestników z całego kraju, w tym: prezesów i dyrektorów z dużych i średnich gospodarstw oraz przedstawicieli z Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Opolu, a także Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. W wydarzeniu wzięli udział także zagraniczni goście z takich krajów jak: Czechy, Białoruś czy Ukraina.

Zainteresowanie producentów rośnie
Narodowy Dzień Mlecznej Fermy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród hodowców z całego kraju, jak i specjalistów oraz firm z branży mleczarskiej uczestniczących w wydarzeniu. Organizatorem imprezy jest InConventus Group.

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy to jedyne w skali kraju wydarzenie-szkolenie, mające na celu prezentację rozwiązań poprawiających efektywność prowadzonego gospodarstwa, wydajność stada i jakość produkowanego mleka. Skierowane jest do hodowców, którzy w sposób świadomy i zrównoważony chcą rozwijać swój biznes, przy najwyższej dbałości o zdrowie swoich zwierząt. W IV Narodowym Dniu Mlecznej Fermy wzięło udział łącznie 80 wystawców z całej Polski, a także z Niemiec, Czech i Ukrainy. Partnerami Generalnymi tegorocznej edycji były firmy: 365 FarmNet oraz DuPont Pioneer.

Na uczestników wydarzenia czekało aż 10 prelekcji, wygłaszanych przez najlepszych specjalistów z branży, w specjalnie przygotowanym namiocie konferencyjnym, podczas których poruszane były takie tematy, jak: Innowacje w zakresie zbioru wysokiej jakości kiszonki, Sposoby poprawy jakości kiszonek, Benchmarking w produkcji mleka, Biologiczne wsparcie wysokiej produkcji mleka u krów mlecznych, Komfortowe i higieniczne legowiska,  oraz wiele innych.
3
                                                                      Dagmara Chylińska z KST Konsulting

Podczas IV Narodowego Dnia Mlecznej Fermy odbyła się także konferencja prasowa, w której udział wzięli: p. Mariusz Sikora (Prezes Zarządu, Kombinat Rolny Kietrz), p. Waldemar Gacek (Wiceprezes Zarządu w OSM Włoszczowa), oraz p. Teresa Kurowska (Dyrektor Biura Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Opolu). Głównym tematem konferencji była aktualna sytuacja na polskim i światowym rynku mleka. Poruszona została również kwestia problemów, z którymi borykają się hodowcy oraz mleczarnie.
 
1
                                                                                   Zwiedzanie gospodarstwa

Prezentacja wozów paszowych
Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w prezentacji wozów paszowych wiodących marek (Blattin, Faresin – reprezentowany przez firmę FarmTrade, oraz dwóch samojezdnych wozów paszowych używanych na gospodarstwie). Celem prezentacji było porównanie TMR, które przeprowadził dr Zbigniew Lach. Odbyło się także zwiedzanie fermy krów Langowo z przejściem na poletka doświadczalne, gdzie hodowcy mogli porównać aż 50 odmian kukurydzy na kiszonkę od najlepszych producentów. Jedną z atrakcji była także prezentacja dwóch maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę.

5
                                                      Prezentacja maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę

Dzień pełen wrażeń zakończyła coroczna ceremonia wręczenia nagród dla hodowców bydła mlecznego, podczas której ogłoszone zostały wyniki konkursu „Kukurydziane Trofeum”. Zwyciężczynią konkursu została Pani Paulina Głogiewicz.


4
      Wręczenie nagrody dla zwyciężczyni konkursu „Kukurydziane Trofeum” przez p. Mariusza Sikorę – prezesa zarządu Kombinatu Rolnego w Kietrzu

 

Kolejna – V edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy, odbędzie się na gospodarstwie Top Farms Głubczyce w maju 2020 roku. Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…