30 lat działalności ADOB

12 październik 2020
(0 Głosów)
Autor 
30 lat Adob fot. ADOB

PPC ADOB, największy polski producent nawozów dolistnych obchodzi w tym roku 30-lecie działalności.

Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości schelatyzowanych nawozów mikroelementowych, saletry wapniowej oraz siarczanu i azotanu magnezu przeznaczonych do stosowania w uprawach rolniczych, sadowniczych, fertygacji i hydroponice. 

 

- Rozpoczynając naszą działalność jesienią 1990 roku nie przypuszczaliśmy, że będziemy rozwijać się tak szybko i dynamicznie – mówi prezes i właściciel firmy, pan Adam Nawrocki.ADOBlogo ok

 

- Bardzo nas cieszy, że dzięki naszym nawozom tysiące rolników w Polsce i jeszcze więcej na całym świecie, może osiągać wyższe i lepsze jakościowo plony. Nasza strategia inwestycji w badania i rozwój, nowoczesne technologie produkcji oraz wysoką jakość wytwarzanych produktów okazała się słuszna i została doceniona przez producentów rolnych i naszych partnerów handlowych - podkreśla prezes firmy.

 

ADOB posiada 2 zakłady produkcyjne – w Poznaniu i we Wrocławiu-Złotnikach, nowoczesne laboratoria badawcze i własny dział rozwoju.

 

Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi i międzynarodowymi koncernami, posiada liczne patenty technologiczne - między innymi światowy patent na biodegradowalny czynnik chelatujący IDHA (wspólnie z Bayer AG) oraz technologię produkcji chelatu HBED.

 

Firma eksportuje swoje nawozy do ponad 80 krajów na świecie a Basfoliar 2.0 36 Extra to do lat lider na rynku nawozów dolistnych w Polsce.

Pozycję ADOB® na globalnym rynku nawozów specjalistycznych podkreśla aktywny udział firmy w międzynarodowych programach i projektach badawczych, takich jak:

- Harvest Zinc; globalny projekt dotyczący nawożenia cynkiem realizowany przy wsparciu Banku Światowego oraz Bill & Melinda Gates Foundation,

- COST; największy program badawczy dotyczący schelatyzowanych mikroelementów, w którym biorą udział 33 europejskie uniwersytety i 14 instytutów badawczych,

- WG5; zespół zajmujący się nowymi metodami analitycznymi, walidacją norm oraz analityką nowo wprowadzanych nawozów, działający w ramach Komisji Europejskiej.

 

W tym roku firma uruchomiła nowy serwis internetowy: www.adob.com.pl, który zawiera pełne informacje o firmie i jej ofercie produktowej oraz rekomendowanych technologiach nawożenia.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…