Wydrukuj tę stronę

Orzechy włoskie - badania nad wpływem na florę bakteryjną jelit

12 sierpień 2017
(0 Głosów)
Autor 

Spożywanie orzechów włoskich zmienia skład bakterii jelitowych, co wskazuje na nowy sposób, w jaki mogą one przyczynić się do poprawy stanu naszego zdrowia - wykazały badania prowadzone przez Lauri Byerley, profesor fizjologii w LSU Health New Orleans School of Medicine.

Orzechy włoskie są tak wartościowe, ponieważ są bogate w kwas tłuszczowy omega-3, kwas alfa-linolowy i błonnik oraz zawierają one jedno z najwyższych stężeń antyutleniaczy.” – zauważa dr Byerley. – „Odkryliśmy dodatkowe korzyści ze spożywania orzechów włoskich – mogą one pozytywnie wpływać na florę bakteryjną jelit”.

Badania opublikowane w czasopiśmie „Journal of Nutritional Biochemistry”, przeprowadzono na dwóch grupach gryzoni. Zespół badawczy dodał orzechy włoskie do diety jednej grupy, podczas gdy dieta drugiej grupy nie zawierała orzechów włoskich. Następnie mierzono typy i ilość bakterii jelitowych, po czym porównano wyniki. Odkryli, że obie grupy miały różniące się od siebie flory bakteryjne w jelitach. W grupie, która otrzymywała orzechy, liczba i rodzaje bakterii uległy zmianie, podobnie jak ich funkcjonalność. Naukowcy odnotowali znaczny wzrost korzystnych bakterii, takich jak Lactobacillus.

Badania wykazały, że spożywanie orzechów włoskich wiązało się również ze zmniejszonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, wolniejszym wzrostem guzów nowotworowych i poprawą funkcji mózgowych u zwierząt.

Źródło: www.tylkomedycyna.pl

Redakcja

Ostatnie od Redakcja

Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…