Jak pachną Walentynki? Zapachy pomogą stworzyć romantyczny nastrój

14 luty 2018
(1 Głos)
Autor 
Zmysłową atmosferę zbuduje np. aromat zielonej herbaty, trawy cytrynowej, pomarańczy i cynamonu

W wieczór walntynkowy warto pamiętać, że do stworzenia romantycznego nastroju można wykorzystać aromaterapię. Niektóre zapachy pobudzają, inne działają kojąco i relaksująco.

Wybierając odpowiedni zapach warto zastanwoić się czego potrzebuje twój związek, jak długi jest jego staż. Zdecydujesz się na zmysłową bergamotę, cynamon czy orientalny ylang-ylang? A może twoje walentynki pachną jeszcze inaczej?

- Ważne w wyborze olejków eterycznych jest to, by one były naturalne, bo tylko takie mają szansę zadziałać na nasze zdrowie psychofizyczne – zaznacza w rozmowie z agencją informacyjną infoWire.pl Monika Słowińska z Biosensual.

 

Arometyczne świece z olejków naturalnych

Dlatego jeśli planujemy romantyczną kolację przy świecach, zadbajmy o to, by były one wykonane z naturalnych olejków. Zmysłową atmosferę zbuduje np. aromat zielonej herbaty, trawy cytrynowej, pomarańczy i cynamonu. Oprócz sensualnych, pobudzających zapachów możemy wybrać też te które wyciszają, pomagają w rozmowie i budowaniu relacji. Wszystko zależy od tego, czego akurat potrzebuje nasz związek.

Naturalne olejki ze świec można wykorzystywać także do masażu ciała. Warto ich użyć gdy chcemy zapewnić ukochanej osobie chwilę przyjemności i relaksu. Walentynki niekoniecznie muszą wiązać się z drogimi prezentami. Czasem wystarczy po prostu wspólne spędzenie czasu, zrobienie czegoś miłego dla kochanej osoby.

 

Walentynki raz w tygodniu?

- Myślę, że walentynki są takim cudownym czasem, kiedy powinniśmy zwrócić uwagę na to jak dużo czasu spędzamy z ukochaną osobą. Czy ten czas jest rzeczywiście wyłącznie dla nas? Jeśli nie, to zróbmy sobie takie walentynki raz w tygodniu, po to żeby poświęcić czas na rozmowę, na dotyk, masaż. Wygospodarujmy kilka chwil dla siebie nawzajem, bez pośpiechu, pracy, kłopotów dnia codziennego – proponuje ekspertka.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…