ASF - dofinansowanie na wykonanie ogrodzenia lub niecki dezynfekcyjnej

31 sierpień 2017
(0 Głosów)
Autor 

Rolnicy prowadzący chów lub hodowlę co najmniej 300 sztuk świń na terenach objętych ASF (afrykańskim pomorem świń), mogą ubiegać się o pomoc finansową na wykonanie ogrodzenia lub na utworzenie lub zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej.

O pomoc na "Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej" finansowane z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 mogą ubiegać się:

spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których co najmniej połowę stanowią rolnicy posiadający grunty rolne, a spółka została utworzona do wykonywania, utrzymania oraz eksploatacji urządzeń służących do: ochrony gospodarstw członków spółki wodnej przed powodzią; melioracji wodnych; prowadzenia racjonalnej gospodarki na terenach zmeliorowanych należących członków spółki wodnej.

Jak wysokie będzie wsparcie finansowe?

W ramach programu rolnicy mogą otrzymać dofinansowanie na wykonanie ogrodzenia chlewni lub utworzenie czy zmodernizowanie niecki dezynfekcyjnej. Wysokość pomocy wynosi 100 tys. zł i nie może przekroczyć 80 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Wniosek o przyznanie pomocy składa się od 28 września do 27 października 2017 r. w oddziale regionalnym Agencji właściwym ze względu na położenie nieruchomości, na której prowadzony jest chów lub hodowla świń.

Sposób naliczania punktów

Kolejność przyznawania pomocy zależna jest od uzyskanej liczby punktów. W przypadku rolników z terenów objętych ASF maksymalną liczbę 6 punktów można otrzymać za posiadania 800 sztuk świń. Większa lub mniejsza liczba sztuk trzody chlewnej powoduje przyznanie odpowiednio mniejszej liczby punktów: 300 sztuk - 2 pkt.; 1200 i więcej sztuk - 2 pkt. Za inwestycję dotyczącą niecki dezynfekcyjnej można otrzymać 2 pkt.

Źródło: KZP-PTCH

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…