Szkody łowieckie - myśliwi będą zawierać ugody z rolnikami?

05 maj 2018
(0 Głosów)
Autor 
Ugoda może być zawarta na zasadach określonych w ustawie - Kodeks Cywilny Fot. K. Lewańska - Tukaj/ PZŁ

Minister Środowiska zachęca zarządców i dzierżawców obwodów łowieckich, aby zawierali ugody z rolnikami poza procedurą dochodzenia odszkodowania.

W dniu 26 kwietnia br. Minister Środowiska Henryk Kowalczyk skierował specjalne pismo do Polskiego Związku Łowieckiego, w którym zwraca się do zarządców oraz dzierżawców obwodów łowieckich, aby w kwestii szacowania szkód przez sołtysów, zawierali porozumienia z rolnikami w drodze ugody. Kwestia ta wynika z pojawiających się problemów z szacowaniem szkód łowieckich w uprawach i płodach rolnych. Sołtysi nie chą brać w nich udziału, ze względu na brak kompetencji, czasu oraz odpowiedniego wynagrodzenia. Ugody mają być zawierane poza procedurą dochodzenia odszkodowania wskazaną w ustawie - Prawo łowieckie.

Ugoda może być zawarta na zasadach określonych w ustawie - Kodeks Cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 459. Jednak gdy ugoda nie wyczerpie w całości roszczenia tj. gdy poszkodowany nie zgodzi się z wysokością, rolnik może odwołać się do nadleśniczego.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…