Więzienie za przerwanie odtrzału sanitarnego dzików. PZŁ poucza myśliwych

18 styczeń 2019
(0 Głosów)
Autor 
Za zakłócanie odstrzału grożą grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności

Polski Związek Łowiecki instruuje myśliwych jak postępować w przypadku przerwania polowania zbiorowego. Osoby zakłócające odstrzał sanitarny muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Tego typu zachowania zgłaszane są na policję.

Sprawa odstrzału sanitarnego dzików odbiła się szerokim echem w całym kraju. Wciąż nie brakuje obrońców zwierząt, którzy z chęcią zakłóciliby planowany odstrzał. PZŁ wydał mysliwym wyraźne instrukcje postepowania w tego typu sytuacjach.

W zwiazku z licznymi protestami myśliwi odstrzelili w pierwszy weened planowanych polowań nieco ponad 700 dzików. Intensywny odstrzał nigdy nie miał prowadzić do likwidacji ponad 200 tys. dzików, jak początkowo podawały media.

Czytaj również>> Wyjaśnienia na temat odstrzału dzików w Polsce

 

Na stronie PZŁ czytamy, że pojawianie się osób postronnych na obszarach gdzie prowadzone jest polowanie zbiorowe, jak również indywidualne stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi, zarówno myśliwych jak i osób blokujących polowania.

 

Kara ograniczenia wolności za przerwanie polowania
W przypadku realizacji odstrzału sanitarnego osoby zakłócające lub blokujące tego rodzaju polowania podlegają sankcjom karnym, w tym grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Myśliwi powinni zgłaszać policji fakt, że polowanie, które zostało zablokowane obejmowało odstrzał sanitarny dzików. W tego rodzaju sytuacjach oprócz policji bezwzględnie powiadomić trzeba także władze łowieckie.

W dalszej częsci instrukcji dla mysliwych czytamy, że po zakończeniu przerwanego polowania konieczne jest oszacowanie strat finansowych poniesionych przez myśliwych oraz koło łowieckie w celu ewentualnego wystąpienia z roszczeniem cywilnym.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…