Kolejna nocna akcja strażaków. Dwa byki wpadły do szamba

04 grudzień 2019
(0 Głosów)
Autor 
Zwierzęta udało się uratować Fot. OSP Sompolno

Strażacy kolejny raz pomogli uratować zwierzę gospodarskie przed tragedią. Tym razem do szamba wpadły dwa byki o wadze ponad 600 kg każdy. Zawaliła się część konstrukcji budynku inwentarskiego. Właścicielowi udało się uratować jedno ze zwierząt osobiście.

Do zdarzenia doszło 3 grudnia 2019 r. tuż po godz. 2.00 w nocy. Mieszkaniec Łagiewnik w gminie Sompolno, zgłosił PSP w Koninie wpadnięcie byku do szamba. Strażacy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na teren gospodarstwa właściciel poinformował, że około godz. 17.00 doszło do zarwania ruszt nośnych w budynku inwentarskim, w którym hodowane jest bydło. W wyniku tego do szamba znajdującego się pod całą powierzchnią obory wpadły dwa byki o wadze ponad 600 kg każdy. Właścicielowi wraz z pracownikiem udało się wydobyć jednego byka, natomiast drugi przesunął się w dalszą część szamba utrudniając dotarcie do niego.

byki sompolno

- Działania strażaków polegały na wejściu do szamba dwóch ratowników w ubraniach do pracy w wodzie oraz zabezpieczonych sprzętem ochrony dróg oddechowych, a następnie przy użyciu lin wyprowadzeniu byka na zewnątrz - poinformował kpt. Sebastian Andrzejewski.

W zdarzeniu udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno oraz OSP Racięcice.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…