Termin składania deklaracji dotyczących rynku wina

04 styczeń 2021
(0 Głosów)
Autor 
Upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczących rynku wina

15 stycznia 2021 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczących rynku wina.

Producenci wpisani do ewidencji na rok gospodarczy 2020/2021 zobowiązani są do złożenia Deklaracji o zbiorach winogron oraz produkcji wina lub moszczu winogronowego w danym roku gospodarczym (załącznik nr 4).

Czytaj również: Kryzys COVID-19 rzuca cień na entuzjazm plantatorów winorośli

Przedsiębiorcy wykonujący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina zobowiązani są do złożenia Deklaracji o:

  • zbiorach winogron, w przypadku dokonywania zbioru tych winogron w danym roku gospodarczym (załącznik nr 10),
  • zbiorach winogron, w przypadku dokonywania zbioru tych winogron oraz dostarczenia przedsiębiorcom wyrabiających wino w danym roku gospodarczym (załącznik nr 11),
  • produkcji  win lub moszczów winogronowych z własnych lub zakupionych produktów w danym roku gospodarczym (załącznik nr 12).

Osoby, które dostarczają winogrona lub moszcz winogronowy przedsiębiorcy wykonującemu działalność gospodarczą, o której mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 12 maja o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina, wpisani do ewidencji prowadzonej przez Dyrektora generalnego KOWR zobowiązani są do złożenia Deklaracji o:

  • zbiorach winogron w danym roku gospodarczym (załącznik nr 15),
  • ilości winogron lub moszczu winogronowego, dostarczonych przedsiębiorcom wyrabiającym wino w danym roku gospodarczym (załącznik nr 16).

Wzory formularzy deklaracji, o których mowa powyżej określone zostały Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 26 września 2017 r. w sprawie wzorów formularzy deklaracji w zakresie zbioru winogron oraz wyrobu, rozlewu i wprowadzania do obrotu wyrobów winiarskich (DzU z 2017 r., poz. 1968) – dostępne na https://kowr.gov.pl/interwencja/wino/deklaracje-skladane-przez-uczestnikow-rynku-wina


Deklaracje powinny zostać złożone osobiście w kancelarii Centrali KOWR, za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP lub wysłane poprzez publicznego operatora pocztowego na adres:

 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

ul. Karolkowa 30

01-207 Warszawa

 

Źródło: KOWR

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…