Rośliny

W praktyce, zaprawianie nasion odpowiednim nawozem jest najtańszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem zabezpieczającym plon, podobnie jak w przypadku zapraw chemicznych.
17 czerwca, w upalny dzień, w Strzelcach k/Kutna odbyły się „Dni Pola” Hr Strzelce i i koncernu BASF. Niesamowita frekwencja - powyżej 1000 osób odwiedziło ponad 120 poletek demonstracyjnych, na których prezentowane były najnowsze technologie firmy BASF, szatosowane do ochrony polskich odmian rzepaku, zbóż, kukurydzy (HR Smolice), roślin strączkowych oraz mieszanek poplonowych (Granum) i innych gatunków, które przygotowano dla zwiedzających.
Zbliżają się żniwa, bardzo ważny okres nie tylko dla rolników. Sprzątnięcie roślin z pola to dobra okazja, by zadbać o proces próchnicotwórczy w glebie. Ma to kolosalne znaczenie szczególnie w sytuacji zebrania słomy i pozostawienia niewystarczających ilości materii organicznej na polu.
W serwisie geoportal.gov.pl można sprawdzić informacje o prognozowanej wilgotności gleby na terenie całego kraju, nawet z 60-godzinnym wyprzedzeniem. Mama z pomiarami może być nieocenionym narzędziem w rękach rolników i sadowników.
6 czerwca w Stacji Doświadczalno-Hodowlanej w Spytkówkach (woj. wielkopolskie) odbyły się Dni Pola 2019. Imprezę zorganizowały trzy firmy: Saaten-Union, Rapool i DSV, które zaprezentowały ponad 100 odmian zbóż, rzepaku i mieszanek poplonowych. Obok wielu nowości były też znane od lat, sprawdzone odmiany.
Pierwszego lipca 2019 r. w Ministerstwie Środowiska odbyła się konferencja prasowa podczas której ogłoszono uruchomienie programu priorytetowego na lata 2019 – 2023 pt.: „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.
Wraz z nadejściem lata rolnicy rozpoczynają przygotowania do żniw rzepaczanych, któ®e ostatecznie pokażą, w jakim stopniu warunki pogodowe z ostatnich tygodni wpłynęły na poziom plonowania rzepaku.
Na tegorocznym szczycie International Blueberry Organization stwierdzono, że w ciągu 2-ch lat UE stanie się największym importerem borówki, prześcigając pod tym względem USA. Największy procentowo wzrost produkcji na świecie odnotowała Europa Wschodnia.
Strona 1 z 72

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…