Rośliny

Świat nauki na tyle ingeruje już w naturę, że  naukowcom z Uniwersytetu Illinois i Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych udało się „naprawić” fotosyntezę u roślin. Mówiąc dokładniej, uprościli proces fotooddychania, dzięki czemu uzyskano większe plony. Niewątpliwie eksperyment ten jest całkowicie innowacyjny, ale czy warto na tyle ingerować w perfekcję przyrody?
Związek Sadowników RP na podstawie danych z serwisu Freshplaza poinformował o dobrej pozycji polskich jabłek na rynku chińskim. Tegoroczny nieurodzaj w Chinach sprzyja importowi.
Samorząd rolniczy popierając wniosek Małopolskiej Izby Rolniczej wystąpił do ministra rolnictwa o wprowadzenie dopłat do powierzchni gruntów obsianych kwalifikowanym materiałem siewnym kukurydzy i rzepaku.
Zgodnie z oceną przeprowadzoną przez GUS w listopadzie 2018 r. obszar zasiewów zbóż ozimych ogółem był nieco większy niż przed rokiem i wyniósł 4,3 mln ha.
Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ogłosiło rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin (IYPH). Rezolucja ONZ w sprawie ustanowienia Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin ma przyczynić się do podniesienia świadomości społeczeństwa, jak również lepszego zrozumienia przez społeczeństwo, polityków i decydentów znaczenia zdrowia roślin dla gospodarki i środowiska, jak również uświadomi konieczność zapewnienia ochrony upraw w celu osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Tegoroczny cykl Konferencji Zimowych organizowanych przez Syngenta rozpocznie się 29 stycznia 2019 roku. Osoby zainteresowane będą mogły poznać zintegrowaną ofertę dla upraw w trudnych warunkach pogodowych.
Związek Sadowników RP zwrócił się do Ministerstwa Finansów ze sprzeciwem wobec planowanych zmian w wysokości podatku VAT na napoje bezalkoholowe, w tym soki i nektary. To kolejny cios w polskich producentów.
Kondycja krajowych plantacji rzepaku ozimego jest bardzo zróżnicowana. Większość upraw jest jednak dostatecznie dobrze przygotowana do nadchodzącego okresu spoczynku zimowego. Powinny przetrwać zimę w dobrym stanie.
Strona 1 z 60

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…