Rośliny

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wydał czasowe zezwolenie na stosowanie zapraw neonikotynoidowych do ochrony buraków cukrowych w 2019 roku – poinformował Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego.
W dniu 30 października 2018 r. upływa termin składania w KOWR deklaracji dotyczących rynku wina.
Spółka ESKIMOS S.A. opublikowała aktualną listę puntów skupu dla producentów jabłek.
Biuro Analiz i Strategii KOWR podało, że w sezonie 2018/2019 zgodnie z prognozami USDA zbiory kukurydzy ukształtują się na poziomie 1 069 mln ton, o 3% wyższym niż w poprzednim sezonie.
Największymi wytwórcami eko produktów rolnych są południowe kraje Europy – łącznie mają prawie 45% wszystkich upraw organicznych w UE. Polska ma wielki potencjał zarówno na wzrost produkcji żywności ekologicznej, jak i na wzrost eko konsumpcji. Możliwości te zostają wciąż niewykorzystane.
Z problemem niskich cen jabłek przemysłowych i wciąż nadal utrudnionym zbytem boryka się wielu polskich sadowników. Cena za kilogram jabłka przemysłowego wynosi obecnie kilka groszy, są też trudności ze zbytem jabłek deserowych. W sadach wciąż można zobaczyć gałęzie uginające się pod ciężarem jabłek.
Samorząd rolniczy zwrócił się do ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego z wnioskiem o zastosowanie odstępstwa i umożliwienie stosowania nawozów naturalnych płynnych i stałych do końca listopada na niezamarzniętą glebę.
Ostatnio mówi się dużo o super nawozach. Na pytanie czym są i co wyróżnia je na rynku nawozowym odpowiada ekspert z firmy Biopharmacotech sp. z o.o.
Strona 1 z 54

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…