Rośliny

Wraz z nadejściem wiosny przyspieszają prace polowe i zabiegi z użyciem herbicydów. Należy pamiętać, że chociaż działają one na korzyść upraw, to niestety stanowią dla nich kolejny stres.
Okres spoczynku zimowego określany jest jednym z najważniejszych etapów w produkcji rzepaku ozimego. Od przezimowania zależy wysokość plonowania rzepaku.
Przed rozpoczęciem uprawy kukurydzy musimy wybrać odpowiednią odmianę oraz przygotować pole pod siew. Bardzo istotne jest także prawidłowe przeprowadzenie samego siewu nasion.
Uprawa jęczmienia browarnego staje się coraz bardziej popularna, ze względu na znaczny wzrost produkcji piwa w ciągu ostatnich dwóch dekad. Sama uprawa wymaga jednak dokładnego poznania jego wysokich wymagań stanowiskowych.
Powoli zbliżamy się do wysiewu kukurydzy. Wczesna wiosna to dobry moment na podjęcie decyzji dotyczącej wyboru technologii uprawy i przygotowania stanowiska pod uprawę. Czas też wybrać odpowiedni herbicyd likwidujący chwasty np. z glifosatem.
Zgodnie z prognozą Komisji Europejskiej w 2018 r. zbiory zbóż w UE mogą wynieść 305 mln ton, o 0,5% mniej niż w 2017 r. Na rynku krajowym w połowie marca 2018 r. ceny pszenicy były niższe w odróżnieniu do pozostałych zbóż.
Rolnicy i ogrodnicy coraz częściej sięgają po innowacyjne rozwiązania stosowane w zrównoważonych metodach uprawy i nawożenia. Światowe rolnictwo stale dąży do zwiększenia efektywności i opłacalności produkcji rolnej oferując coraz skuteczniejsze produkty, które zwiększają wydajność upraw bez negatywnego wpływu na środowisko.
Siew materiału kwalifikowanego daje plon wyższy w porównaniu z materiałem własnym. Już zwyżka plonu o 5% zrekompensuje zakup nasion. Kwalifikat jest profesjonalnie przygotowany do siewu, więc oszczędzamy czas, który stracilibyśmy na wyczyszczenie i zaprawienie ziarna z własnego zbioru. Siejąc kwalifikat, nie musimy płacić dodatkowych opłat dla hodowcy odmiany, za to możemy ubiegać się o przyznanie dopłat.
Strona 1 z 42

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…