Rośliny

Resort rolnictwa poinformował o tym, że rozpoczęto konsultacje publiczne w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810.
Krajowy rejestr wzbogaci się o siedemnaście odmian rzepaku ozimego i trzy odmiany rzepaku jarego – podaje Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych.
Ciepły początek stycznia sprawił, że zaczynają już rosnąć wczesnowiosenne rośliny cebulowe i bulwiaste. Jak ochronić je przed ewentualnymi mrozami – radzi dr hab. Ewa Skutnik z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW.
PSOR opracował stronę internetową www.bezpiecznauprawa.org, na której można dowiedzieć się jak ustrzec się przed nielegalnymi środkami ochrony roślin.
Na posiedzeniu Komisji ds. rejestracji odmian ziemniaka pozytywnie zaopiniowano wpisanie do Krajowego rejestru trzech odmian - Gardena, Irmina oraz Ismena.
W dniu 18 stycznia 2018 roku w siedzibie COBORU odbyło się drugie posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian buraka w kadencji 2017-2020. Zadecydowano na nim o wprowadzeniu do rejestru 17 nowych odmian buraka.
System zarządzania polem VitalFields został wzbogacony o nowy jeszcze bardziej szczegółowy wykaz użytych środków ochrony roślin.
W ubiegły czwartek, 18 stycznia w EXPO MAZURY, w Ostródzie firma PROCAM i HORSCH zorganizowały AGROFORUM dla kilkuset rolników, którzy na konferencję przyjechali z wielu województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego podlaskiego i pomorskiego.
Strona 1 z 37

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…