Rośliny

GUS opublikował wynikowy szacunek płodów w 2019 roku. Zgodnie z danymi zbiory ziemniaków szacuje się na ok. 6,5 mln t tj. mniej od zbiorów ubiegłorocznych aż o ok. 13%.
PIORiN informuje wszystkich amatorów ogrodnictwa o zmianach dotyczących handlu oraz przewożenia roślin. Rośliny sprzedawana przez internet muszą posiadać paszporty roślin.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał czasowe zezwolenia na wprowadzenie do obrotu środków ochrony roślin (zapraw) Cruiser SB 600 FS oraz Montur Forte 230 FS, z przeznaczeniem do zaprawiania nasion buraków cukrowych.
W Warszawie wręczono prestiżową nagrodę naukową AgroBioTop, za zidentyfikowanie genu odporności ziemniaka na infekcje wirusem Y. Laureatką została dr Marta Grech-Baran z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie.
Rola tytanu w uprawie jest bardzo szeroka. Aktywuje  on w roślinie naturalne procesy fizjologiczne, przez co są one bardziej intensywne i efektywne. Wyniki badań nad biostymulatorami zawierającymi tytan powinny zachęcić rolników do ich powszechniejszego stosowania.
Wzorem poprzednich sezonów, Syngenta organizuje kolejny cykl Konferencji Zimowych. Zaproszeni są wszyscy rolnicy.
Doradcy PROCAM wydali już ostatni w tym roku komunikat fitosanitarny. Zarówno w rzepaku, jak i w zbożach obserwuje się jeszcze żerujące szkodniki i choroby.
Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych chce zmian terminów stosowania nawozów, które zdaniem rolników w dobie zmian klimatycznych bardziej szkodzą niż są użyteczne.
Strona 1 z 85

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…