Rośliny

Samorząd rolniczy przyłączył się do obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Pszczół. Członkowie Krajowej Rady Izb Rolniczych w tym roku wysiali 3 tys. paczek mieszanki nasion roślin nektaro- i pyłkodajnych, stanowiących pożytek i schronienie owadom zapylającym. Zaproszenie pszczół do swojego ogrodu to kluczowy krok w kierunku ich ochrony.
Nowy fungicyd – ASKALON® 125 SC to efektywne rozwiązanie do walki z uciążliwymi chorobami zbóż m.in. z mączniakiem prawdziwym czy septoriozą. Uzupełnia dotychczasową ofertę CIECH Sarzyna w zakresie ochrony zbóż przed chorobami, w skład której wchodzą TARCZA® ŁAN EXTRA 250 EW i AZOSKAR® 250 SC.
Producenci muszą liczyć sie z tym, że w warunkach klimatycznych Polski rzepak ozimy jest atakowany przez około 30 gatunków szkodników, które mogą spowodować straty w plonie dochodzące do 50%, a czasami nawet wyższe. Dlatego zwalczanie agrofagów jest jednym z najważniejszych elementów współczesnej agrotechniki.
Tegoroczny kwiecień był wyjątkowo suchy. Są takie regiony, w których przez cały miesiąc nie odnotowano żadnego opadu (Warmia). Skutki majowych przymrozków widoczne są w wielu rejonach kraju. Warto zadbać o wzmocnienie roślin preparatami niwelującymi skutki stresu termicznego z tytanem.
Rolnicy mogą składać wnioski o dokonanie oceny polowej materiału siewnego dla poszczególnych grup lub gatunków roślin rolniczych i warzywnych. Będą one przyjmowanie w terminach do 15 maja dla gatunków roślin jednorocznych jarych, oraz do 20 maja dla ziemniaka.
W przeciągu ostatniego miesiąca w całym kraju pojawiły się przymrozki , które szczególnie mocno odczuli producenci owoców. Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej zwrócił się do ministra rolnictwa z wnioskiem o uruchomienie mechanizmów pomocowych.
W ofercie CIECH Sarzyna pojawił się nowy regulator wzrostu WINDSAR 250 EC. Ten uniwersalny środek, który posiada rejestrację w podstawowych gatunkach zbóż, jest elastyczny w stosowaniu dzięki długiemu okresowi aplikacji oraz bardzo ekonomiczny. Jego najważniejszą cechą jest to, że ułatwia zbiór i ogranicza straty plonu, zapobiegając wyleganiu.
Wykorzystanie całego potencjału biologicznego warzyw kapustnych wymaga od producenta fachowej wiedzy na temat ich fachowej uprawy. Zastosowanie biopreparatów zaraz po wysadzeniu rozsady jest jednym z narzędzi, które umożliwią jak najpełniejsze uruchomienie tego potencjału i w efekcie uzyskanie odpowiednio wysokich plonów.
Strona 1 z 66

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…