Rośliny

3 października br. firma PROCAM, świętowała 15-lecie działalności w Polsce. Uroczyste wydarzenie odbyło się w Centrum Stocznia Gdańska. 
Początek października to dla rolników początek zbiorów kukurydzy na ziarno. W odróżnieniu do poprzedniego roku, tegoroczne żniwa rozpoczęły się w normalnym czasie. Zgodnie z oczekiwaniami poziom plonowania jest niski i bardzo zmienny w zależności od regionu. Następne tygodnie pokażą, jak poważna jest sytuacja oraz jakie rzeczywiście były plony.
Samorząd rolniczy zwrócił się z wnioskiem do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego o interwencję w sprawie cen ziarna kukurydzy mokrej oraz zawiadomienie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o możliwej zmowie cenowej. 
Zboża zasiane, lada dzień nadejdzie pora na jesienny zabieg herbicydowy. To od niego zależy, jak będzie wyglądała plantacja wiosną, ale też w kolejnych latach – ponieważ chwasty coraz częściej wykazują cechy odporności na popularne herbicydy, a zwalczenie ich stwarza coraz większe trudności.
Pan Witold, rolnik z województwa lubelskiego miał duży problem z zakwaszeniem gleby. Poradził sobie z nim i dziś cieszy się dużo większymi plonami. Zawdzięcza swój sukces nawozowi OrCal. W jaki sposób do tego doszło?
Wraz z początkiem kampanii cukrowniczej ruszyła produkcja wapna defekacyjnego. Cała firmowa produkcja Südzucker Polska trafia wyłącznie do plantatorów współpracujących z firmą. Jest to cenny produkt uboczny, który poza ok. 30% zawartością wapnia, zawiera także fosfor, azot, potas i magnez.
Tajwan jest kolejnym krajem trzecim, do którego będą wkrótce eksportowane polskie jabłka. Producenci zainteresowani eksportem swojego towaru na tamtejszy rynek muszą spełniać określone wymagania przepisów fitosanitarnych.
Obniżenie wartości indeksu FAO dla zbóż odzwierciedlają spadki cen pszenicy i zbóż paszowych. Wbrew oczekiwaniom obniżeniu uległa cena kukurydzy.
Strona 1 z 79

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…