Rośliny

Polacy doskonale wiedzą, że najpowszechniej uprawianym w Polsce zbożem jest pszenica. Nie mają jednak pojęcia, że nasz kraj plasuje się na pierwszym miejscu na świcie pod względem wielości zbiorów pszenżyta.
Podczas wakacyjnych wyjazdów wiele osób decyduje się na zakup pamiątek. Niestety, nie wszystko wolno przywozić z zagranicznych wypadów, a niektóre pamiątki możemy być zmuszeni zostawić jeszcze na lotnisku. A jak jest z roślinami?
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podało, że do 4 lipca liczba poszkodowanych gospodarstw przekroczyła 42,5 tysiąca. Straty w uprawach są coraz większe.
Samorząd rolniczy wystąpił do Ministra Przedsiębiorczości i Technologii o umożliwienie rolnikom zakupu nawozów sztucznych bezpośrednio w państwowych spółkach chemicznych.
Chcąc wybrać najlepsze odmiany rzepaku ozimego do uprawy w Polsce rolnicy kierują się przede wszystkim takimi ich cechami użytkowymi jak: wysoka plenność, stabilność, bardzo dobra zimotrwałość oraz silny wigor roślin.
Aktualnie trwa szacowanie strat wywołanych suszą rolniczą w 693 gminach. W gminie może pracować kilka komisji. Resort rolnictwa opublikował wskazówki dla rolników i Komisji szacujacych szkody.
Ograniczenia handlowe w niedziele i święta nie dotyczą skupu nasion rzepaku i innych nasion roślin rolniczych.
Z uwagi na występującą suszę w Europie Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza w niektórych rejonach Federacji Rosyjskiej, Departament Rolnictwa USA (USDA) w czerwcu 2018 r. nieznacznie (o 0,4% w porównaniu z oceną z maja br.) obniżył prognozę globalnych zbiorów zbóż w sezonie 2018/20191- podaje KOWR.
Strona 1 z 47

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…