Rośliny

Wymóg obowiązkowego posiadania ziemi do produkcji trzody chlewnej stanowi poważną barierę rozwoju sektora, dlatego nie jest stosowany w innych krajach poza Polską. W Danii odstąpiono od podobnej regulacji w 2010 roku.
Marzec to miesiąc, w którym przyroda coraz śmielej budzi się do życia, a wszyscy  miłośnicy domowej zieleni coraz więcej czasu poświęcają swoim roślinom. W odpowiedzi na ich oczekiwania marka ZIEMOVIT od Ciech Sarzyna poszerzyła swoją ofertę aż o 26 nowych produktów.
Odpowiednio przeprowadzony siew nasion jest jednym z najważniejszych elementów współczesnej technologii uprawy kukurydzy. Roślina ta wykazuje stosunkowo dużą wrażliwość na błędy uprawowe popełnione w tym ważnym dla niej okresie.
Rada Ministrów przyjęła 12.02.19 r.  projekt ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz niektórych innych ustaw. Ma on ułatwić obrót nieruchomościami rolnymi. Po zmianach, więcej podmiotów będzie mogło nabyć grunty rolne.
W marcu ruszyła nowa kampania promocyjna „Jednak CHWASTOX!” CIECH Sarzyna, największego polskiego producenta środków ochrony roślin. Poza reklamami w telewizji, internecie, radiu i prasie rolniczej, do wyboru tego bardzo popularnego na rynku środka chwastobójczego zachęcać będzie wielka loteria CHWASTOX. Na zwycięzców czeka ponad 3000 nagród – w tym voucher na opryskiwacz polowy o wartości 50 tys. zł oraz drony, które można wykorzystać np. do lustracji swoich pól!
Podczas targów Agro-Park 2019 w Lublinie wytypowano zwycięzcę w konkursie o PRODUKT ROKU w kategorii „nasiona, chemia rolnicza, narzędzia i usługi dla rolnictwa”. Pierwsze miejsce zajęła odmiana pszenicy ozimej EUFORIA, wyhodowana w Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR.
Import soi do Unii Europejskiej od początku sezonu 2018/19 do 27 stycznia 2019 r. wyniósł prawie 8 mln t, co oznacza, że był o 8% większy niż w analogicznym okresie ubiegłego sezonu - podają analitycy rynkowi ING Bank Śląski.
Przemyślane przygotowanie pola do siewu jest podstawowym zabiegiem agrotechnicznym w uprawie kukurydzy oraz innych gatunków rolniczych. Odpowiednia struktura gleby oraz optymalna dostępność składników pokarmowych przyczyniają się do szybkich i wyrównanych wschodów.
Strona 1 z 64

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…