Zwierzęta

W Polsce w okresie trzech kwartałów 2020r. utrzymywał się wysoki poziom dostaw mleka surowego do skupu. We wrześniu br. producenci odstawili do punktów skupu 965mln litrów surowca, o 5% mniej niż miesiąc wcześniej, ale o 3% więcej niż przed rokiem.
Restrykcje związane z pandemią Covid-19 ograniczające funkcjonowanie gastronomi będą negatywnie oddziaływały na ceny skupu żywca nie tylko w Polsce.
Utrzymywanie zadrzewień śródpolnych to jedno z kluczowych działań na rzecz ochrony nietoperzy.
Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz wystosowała apel do hodowców drobiu o przestrzeganie zaostrzonych zasad bioasekuracji na fermach drobiu w celu ochrony gospodarstw przed ryzykiem zakażenia stad drobiu wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).
Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej poparł protesty rolników oraz ich postulaty odrzucenia ustawy o ochronie zwierząt.
W bieszczadzkich stadach żubrów stwierdzono kilka przypadków telazjozy - groźnej choroby powodowanej przez nicienie. Pasożyty żyjące w gałce ocznej przeżuwaczy powodują u nich ślepotę, zaburzenia ruchu i w konsekwencji śmierć. Telazjoza jest też jedna z najczęstszych chorób oczu u bydła domowego.
Senat wprowadził 36 poprawek do ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw. „Wydaje się, że to jest najlepsze, co Senat mógł osiągnąć” – ocenił po głosowaniu Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki.
Nie wszyscy hodowcy wiedzą o tym, że krowy mają zdolność „wytwarzania” octu, i to na dodatek w dużych ilościach. Specjaliści z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka tłumaczą jak do tego dochodzi.
Strona 1 z 150

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…