Zwierzęta

W dniach 21-22 maja 2019 r. w Warszawie odbyło się seminarium pt. „Koszty pracy w rolnictwie - analiza porównawcza”. Na spotkaniu poruszono temat wzrostu kosztów pracy, braku pracowników sezonowych oraz pracy minimalnej dla unijnych rolników.
Komisja Europejska, która wprowadziła zakaz nieuczciwych praktyk handlowych oraz zacieśniła współpracę między producentami, przedstawiła trzeci już element, który ma sprawić, że łańcuch dostaw żywności będzie sprawiedliwszy – dzięki bardziej przejrzystemu przekazywaniu danych o cenach na wszystkich etapach.
Minister rolnictwa spotkał się w środę z rolnikami z Glinic w województwie mazowieckim. W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego zapowiedział natychmiastową pomoc po ostatnich ulewnych deszczach i huraganach, które przeszły w ostatnich dniach nad krajem.
Zbliża się newralgiczny moment w rozwoju zbóż – faza liścia flagowego i początek kłoszenia. Jest to odpowiedni moment, aby maksymalnie zredukować straty spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi.
Raport rolny Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach 2019 roku przewiduje się utrzymanie większego popytu na nawozy mineralnie, głównie azotowe, co może wpłynąć na wzrost ich ceny.
W niedzielę doszło do niebezpiecznego pożaru budynku gospodarskiego w miejscowości Turawa - Marszałki, w którym przetrzymywane było bydło. Pożar został spowodowany najprawdopodobniej uderzeniem pioruna.
W dniach 14-17 maja 2019 r. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki  wziął udział w IV spotkaniu Ministrów Rolnictwa krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (format 17+1) w Hangzhou. Tematem przewodnim było „Cyfrowe Rolnictwo - siłą napędową rewitalizacji obszarów wiejskich”.
Wraz z nowym rokiem 2019 zakończyły się ostatnie prace związane z uruchomieniem zamówionych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu modułów zmodyfikowanego zintegrowanego systemu informatycznego zarządzania uczelnią. Wdrożone funkcjonalności pozwalają na osiągnięcie przez UPP pełnej sprawności operacyjnej w kluczowych dla uczelni obszarach. Studenci od 1 października uzyskali dostęp m.in. do responsywnej wersji aplikacji umożliwiającej korzystanie z jej funkcjonalności również na urządzeniach mobilnych.
Strona 1 z 158

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…