Zwierzęta

Do dosyć nietypowych utrudnień w ruchu drogowym doszło pod koniec czerwca w centrum Zabrza. Powodem nocnej obławy policyjnej były dwie krowy, który uciekły z jednego z miejscowych gospodarstw.
W kwietniu i maju br. Inspekcja Weterynaryjna skontrolowała zaledwie 5084 gospodarstw pod kątem przestrzegania zasad bioasekuracji. Takie tempo kontroli uniemożliwia wprowadzenie bioasekturacji w planowanym terminie.
Służby sanitarne w USA zmagają sie z problemem zakażeń salmonellą, której źródłem są przydomowe kurniki w Stanach Zjednoczonych. Liczba zachorowań nie maleje - podaje KIPDIP.
W Przysłupiu niedaleko Cisnej we wtorek 26 czerwca wilk pogryzł dwoje dzieci, które trafiły do szpitala w Lesku. Jak podaje RMF24 u zwierzęcia wykluczono wściekliznę.
Policjanci z KPP Mońki apelują o zwiększenie nadzoru nad pozostawionym na pastwiskach bydłem, które w ostatnim czasie pada łupem złodziei nocną porą.
W Polsce występują cztery rodzime gatunki węży, z czego tylko jeden (żmija zygzakowata) jest jadowity. Wzmożona obecność żmij na terenie Polski jest spowodowana wyłącznie trwającą właśnie porą roku.
Jak wynika z badań IMAS Agri , 90 proc. dorosłych mieszkańców naszego kraju nie wie co oznacza skrót ASF. Z rozpoznawalnością skrótu lepiej radzą sobie mieszkańcy obszarów, na których stwierdzono ogniska tej choroby.
Stado OnLine (SOL) to internetowy program do zarządzania stadem bydła mlecznego. Umożliwia on prowadzenie przejrzystych zapisów dotyczących zdarzeń w oborze, a także ułatwia organizację i planowanie pracy.
Strona 1 z 48

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…