Zwierzęta

Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że kolejne trzy polskie zakłady drobiarskie uzyskały dopuszczenie do chińskiego rynku.
Miłośników hodowli czerwono-białych krów holsztyńsko-fryzyjskich nie brakuje, mimo że uzyskują niższą wydajność mleczną w porównaniu do czarno-białych mlecznic tej rasy. Podczas obrad w Głogówku próbowano odpowiedzieć na pytanie, jakie inne cechy mogą rekompensować ich niższą produkcyjność.
Wykrycie wirusa grypy ptaków o niskiej zjadliwości podtypu H5 na francuskiej fermie kaczek, spowodowało wstrzymanie eksportu francuskich produktów drobiarskich do Hongkongu.
Do naturalnego środowisko leśnicy w ostatnich kilkunastu  lat wypuścili ponad tysiąc młodych głuszców. Ptaki trafiły do beskidzkich lasów, a także do Borów Dolnośląskich. Obecnie populacja głuszców w polskich Karpatach liczy ponad 300 osobników, choć jeszcze na początku tego wieku nie przekraczała dziesięciu sztuk.
Bioasekuracja i ciągły wzrost świadomości ludzi na temat ASF to kluczowe czynniki w walce z tą niebezpieczną dla trzody chorobą. Są to główne wnioski, które wyciągnięto na konferencji „ASF u bram naszego regionu”, zorganizowanej przez Goodvalley na początku października w Przechlewie.
Październikowa prognoza Komisji Europejskiej przewiduje dalszy wzrost produkcji drobiu oraz trzody chlewnej. Mniej optymistyczne są prognozy dla produkcji wołowiny.
Tylko do 13 października można przesyłać propozycje imion dla małych żubrów z Ośrodka Hodowli Żubrów Nadleśnictwa Niepołomice (RDLP w Krakowie). Obecnie w ośrodku jest 25 osobników.
Badanie pokazało, że świadomość polskich konsumentów jest na wysokim poziomie, a sprawdzanie składu produktu nikogo już nie dziwi.  Zmiany widać w spożyciu ilości mięsa. Najważniejszym motywem ograniczania jego konsumpcji jest wątpliwość  co do jego jakości. Taki pogląd deklaruje 54% badanych.
Strona 1 z 104

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…