Zwierzęta

PFHBiPM zdecydowała o wstrzymaniu próbnych dojów związanych z prowadzeniem oceny wartości użytkowej bydła mlecznego w gospodarstwach mlecznych. Dotyczy to również zadań hodowlanych. Przyczyną jest zagrożenie związane z koronawirusem.
USA może pochwalić się kolejnymi  sukcesami eksportowymi drobiu do Chin. Pekin zablokował w 2015 roku import wszystkich produktów drobiarskich ze Stanów Zjednoczonych po wybuchu grypy ptaków w USA.
KZP-PTCH jako przedstawiciel hodowców i producentów dementuje pojawiające się w mediach społecznościowych doniesienia dotyczące  braku żywności i konieczności robienia zapasów.
Liczba osób zakażonych COVID-19 rośnie z dnia na dzień. Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia wydają komunikaty i broszury o aktywnym przeciwstawianiu się wirusowi. Rolnicy mając duże doświadczenie z bioasekuracją związaną z ASF,  opanowali już wcześniej sposoby na ograniczanie niechcianych drobnoustrojów.
Z Chin zaczęły napływać dobre informacje na temat stabilizującej się sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem. Nie dotyczą one tylko spadku wykrywanych zakażeń, ale również kłopotów związanych z dostawą pasz, logistyką żywca i mięsa drobiowego oraz transportem piskląt jednodniowych.
Polskie władze już sześć lat bezskutecznie walczą z epidemią ASF w Polsce. Sytuacja zamiast się poprawiać, jest coraz bardziej dramatyczna.  Problemy producentów może spotęgować epidemia koronawirusa, skutkująca m.in. wstrzymaniem transportów.
Branżę drobiarską biegła informacja na temat pojawienia się innowacyjnego produktu paszowego na bazie słonecznika, który może być z powodzeniem stosowany w produkcji pasz jako zamiennik dla soi GMO.
Krajowa Izba Lekarsko – Weterynaryjna poinformowała o stanowisku WHO na temat przenoszenia koronawirusa przez zwierzęta. Nie ma obaw do niepokoju.
Strona 1 z 127

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…