Zwierzęta

Grzybobranie nie zawsze bywa idealnym sposobem na odstresowanie i spędzenie miłego czasu w spokojnej atmosferze, tym bardziej jeżeli w lesie trwa rykowisko. Policjanci z Górowa Iławeckiego interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że jeleń zaatakował w lesie czworo grzybiarzy. Poturbowany został jeden z mężczyzn.
Agroholding MHP – wiodący producent kurczaków na Ukrainie widzi ogromny potencjał w produkcji ekologicznej kurczaków. Motorem zmian mają być zmieniające się tendencje żywieniowe mieszkańców Europy.
Razem z 40 młodymi ptakami do nadleśnictwa przywieziono także dwie kury. Przed wpuszczeniem do woliery od ptaków pobrano próbki do badań parazytologicznych, bakteriologicznych oraz mikologicznych. Cietrzewie również zostały zaobrączkowane i pobrano od nich materiał genetyczny (pióra), aby poznać ich profil genetyczny.
Podczas rutynowej kontroli samochodu transportującego trzodę chlewną, kujawsko – pomorscy inspektorzy wykryli, że dopuszczalny załadunek został przekroczony o 1,4 tony. Zamiast 40 ton zestaw ważył o ponad 3 tony więcej.
Na granicy województwa podkarpackiego i małopolskiego ma powstać ogrodzenie, które będzie zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa ASF w tym rejonie. Prace mają ruszyć 15 września.
Dzikie ssaki najchętniej wykorzystują szerokie górne przejścia dla zwierząt. Dowiodły tego trzyletnie badania przeprowadzone na piętnastu przejściach dla dużych zwierząt na odcinku autostrady A4, biegnącym przez Bory Dolnośląskie.
W tym roku gryzonie spowodowały nadzwyczaj duże szkody w uprawach. Największe problemy maja rolnicy w niektórych gminach zachodniej i południowo zachodniej części naszego kraju. Ten sam problem odnotowuje się w Niemczech.
Polski Związek Pszczelarski zaapelował do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz do Ministra Środowiska o stworzenie odpowiednich zapisów prawnych, które przesuną obowiązek koszenia łąk i nieużytków na miesiąc wrzesień. Decyzja ta ma pomóc w ochronie zapylaczy.
Strona 1 z 145

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…