Zwierzęta

W jednymz gospodarstw w Bereżnicy Wyżnej policjanci odkryli cztery martwe konie pośród zaniedbanych i zagłodzonych ziwerząt. Właścicielka miała opiekować się zwierzętami należącymi do krakowskiej fundacji.
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny poinformował, że nadleśnictwa Borki i Krynki zaprzestają odsprzedawania myśliwym prawa do zabijania żubrów.
Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy Prawo łowieckie wnioski o oszacowanie szkód wyrządzonych przez zwierzęta łowne w uprawach i płodach rolnych powinny być składane do organu wykonawczego gminy.
Główny Lekarz Weterynarii zdementował medialne informacje na temat rzekomego wykrycia wirusa ASF u dzików w województwie wielkopolskim.
Od początku roku na terenie tylko jednego nadleśnictwa zatrzymano aż trzech kłusowników. W Nadleśnictwie Lubartów (RDLP Lublin) zakończono tegoroczną akcję „Kłusownik” prowadzoną w ramach działań związanych ze zwalczaniem ASF.
Zatrzymano 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzeniami dopłat unijnych. Grupa mogła wnioskować o wypłatę ponad 11 milionów złotych z ARiMR w Łęczycy – informuje Policja Łódzka.
W dniu dzisiejszym z zagrody adaptacyjnej w Puszczy Augustowskiej wypuszczono stado żubrów. Na otwarciu zagrody obecna była wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.
Zgodnie z najnowszymi informacjami blokada eksportowa mięsa drobiowego firmy BRF do Europy ma potrwać około miesiąc.
Strona 1 z 37

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…