Zwierzęta

Policjanci otrzymali zgłoszenie o sarnie, która jest przetrzymywana na jednej z posesji w gminie Sochaczew. Jak się okazało właścicielka posesji uratowała sarnę o imieniu Feliks przed lisem.
KZP-PTCH określa cenę tuczników na rynku niemieckim w ostatnich trzech tygodniach jako stabilną. Dopiero w tym tygodniu ceny żywca spadły. Również na rynku krajowym możemy spodziewać się zmian.
Kolegium komisarzy KE zdecydowało o zarejestrowaniu europejskiej inicjatywy obywatelskiej zatytułowanej „Zakończmy epokę klatek”. Jej celem jest położenie kresu „nieludzkiemu traktowaniu zwierząt gospodarskich” trzymanych w klatkach. Organizatorzy akcji będą mieli rok na zebranie miliona podpisów poparcia.
Od 11 września rolnicy będą musieli dostosować się do zmian przepisów dotyczących identyfikacji i rejestracji zwierząt gospodarskich.
Susza w Europie, szalejący wirus ASF oraz wojna handlowa między USA i Chinami powodują dużą niepewność na światowym rynku wieprzowiny. W Chinach potwierdzono już 10 ognisko ASF. W Europie wirus zaatakował na dużą skalę w Rumunii oraz pojawił się w po raz pierwszy w Bułgarii.
W dniach 7-9 września 2018 roku odbędą się aż dwa wydarzenia bliskie każdemu miłośnikowi koni arabskich. W sercu Małopolski, w Michałowicach pod Krakowem na terenie malowniczo położonego Klubu Jazdy Konnej „Szary” odbędą się: III Krakowski Pokaz Koni Arabskich (impreza afiliowana przez Europejską Organizację Konia Arabskiego ECAHO – C-International) oraz Aukcja Koni Arabskich - w dniu 9 września (niedziela).
Strach konsumentów wywołany przez grypę ptaków ma być głównym powodem, dla którego spadnie sprzedaż jaj tradycyjnych, a zyska rynek zamienników jaj – przewidują organizacje ekologiczne oraz producenci substancji mających zastępować jaja.
Zjawisko obgryzania ogonów u prosiąt jest problemem coraz częściej poruszanym wśród hodowców na całym świecie, ze względu na dyskomfort zwierząt oraz straty ekonomiczne jakie przynosi to trudne do wyeliminowania zjawisko.
Strona 1 z 56

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…