Zwierzęta

Minister środowiska Henryk Kowalczyk zapowiedział, że zostanie wydanie zalecenie zabraniające myśliwym strzelania do loch w ciąży i prowadzących młode.
W dniu 8 stycznia 2019 r. w siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu rolniczego, na którym podjęto temat redukcji dzików, niewypłacania rolnikom odszkodowań za szkody łowieckie oraz samego szacowania szkód. W planach jest wydanie instrukcji, która stanowiłaby pomoc dla poszkodowanych rolników.
Rynek wieprzowiny w 2018 roku rozczarował producentów żywca. Pod koniec roku cena w krajach unijnych ustabilizowała się na niskim poziomie - podał Krajowy Związek Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej.
Krajowy Związek Pracodawców – Producentów Trzody Chlewnej otrzymuje wiele skarg od rolników na funkcjonowanie Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego (Fundusz). Od wszystkich ubijanych tuczników w Polsce pobierane 0,1% wartości z przeznaczeniem na budżet Funduszu.
Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz podała prognozy Komisji Europejskiej na temat produkcji drobiu w Unii Europejskiej. Na rynku drobiarskim będzie widoczny istotny spadek produkcji.
GUS opublikował wstępne dane na temat dostaw żywca rzeźnego do skupu w okresie styczeń – listopad 2018r. Był on większy niż rok temu.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych" w terminie od dnia 28 grudnia 2018 r. do dnia 25 lutego 2019 r.
Z raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Rynek rolny — marzec 2018, wynika, że ulubionymi rybami Polaków są łososie, pstrągi, morszczuki i makrele. To właśnie po nie najczęściej sięgają. W zestawieniu zabrakło legendarnego karpia.
Strona 1 z 69

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…