Technika

W lipcu odnotowano 2% wzrost rejestracji  ciągników rolniczych w porównaniu z czerwcem tego roku.  Rynek wzrósł także o 4% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Pierwszy, autoryzowany dystrybutor silosów firmy BIN wprowadził do swojej sprzedaży nowy produkt - SILOS SPEDYCYJNY.

Wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie marki Kubota przez Martin & Jacob jednoznacznie pokazały, że najważniejszym parametrem technicznym przy zakupie nowego ciągnika jest moc silnika. Takiej odpowiedzi udzieliło 91,2 proc. rolników, którzy kupili nowy traktor. Polscy gospodarze dużą wagę przywiązują przed zakupem także do bezawaryjności ciągnika (54,7 proc. wskazań) oraz szybkiego dostępu do serwisu i części zamiennych (41,4 proc.).

Marka Case dołączyła do grona partnerów 50. Aukcji Pride of Poland (9-13.08) oraz towarzyszącego aukcji Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi (9-11.08).

Brak wyobraźni i zbyt duża pewność siebie o mały włos nie doprowadziły  do śmiertelnego wypadku 44-letniego mężczyzny, który przy włączonym kombajnie próbował nogami osunąć zboże w zbiorniku. Za późno zauważył, że jego nogi są wciągane przez maszynę. Dzięki pomocy drugiego rolnika, mężczyzna wciąż żyje.

I Kongres Techniki Rolniczej w Luboniu pod Poznaniem pokazał, że Rolnictwo 4.0 to nie tylko teoria. To rozwiązania, które każdy rolnik może już wykorzystywać u siebie w gospodarstwie.

MW-ROL to młoda, rodzinna firma działająca w rolnictwie od 2017 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Stawiamy na profesjonalne doradztwo w doborze nasion, nawozów, maszyn i urządzeń rolniczych.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych opublikowała dane na temat sprzedaży ciągników rolniczych w czerwcu 2019 roku. Podobnie jak w zeszłym roku był to najlepszy miesiąc pierwszego półrocza jeżeli chodzi o ilość rejestracji nowych ciągników. W pierwszym półroczu najpopularniejsza marką była marka New Holland.

Strona 1 z 19

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…