Technika

Miesiąc sierpień przyniósł znaczny spadek rejestracji nowych przyczep po kilku kolejnych miesiącach wzrostów. Poodbnie sytuacja wygląda na rynku nowych ciągników rolniczych. Sytuacja jest prawie identyczna jak przed rokiem.

W dniu 3 marca 2020 roku Prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo Budowlane, która obowiązywać będzie od 19 września 2020 roku. Możliwa będzie realizacja szeregu inwestycji bez pozwolenia budowlanego.

Na trasie Skrońsko – Kozłowice doszło do pożaru przyczepy pełnej balotów słomy. Rolnik po zauważeniu ognia zjechał na pole gdzie pożar pomogły ugasić cztery jednostki OSP. Tylko dzięki jego szybkiej realcji przyczepa nie spłonęła doszczętnie.

Lipiec był kontynuacją okresu bardzo dobrej sprzedaży przyczep rolniczych. Liderem rynku pozostaje PRONAR.

Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu nadal utrzymywała się na wysokim poziomie. Po raz kolejny liczba rejestracji byłą wyższa w stosunku do miesiąca poprzedniego. Liderem sprzedaży pozostaje nadal New Holland.

Niedobór pracowników sezonowych, który spowodowała pandemia COVID-19 przyczynił się do tego, że sektor sadowniczy z większym zainteresowaniem spogląda na rozwiązania alternatywne, takie jak większa automatyzacja i cyfryzacja różnych etapów procesu produkcyjnego.

Kärcher daje rabat właścicielom firm posiadającym stare urządzenia ciśnieniowe przy wymianie ich na nowe. Urządzenia mogą być innego producenta.  

Czarna seria wypadków z udziałem rolników, która miała miejsce na przełomie lipca i sierpnia w Małopolsce powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich żniwiarzy. W ciągu trzech dni doszło tam do 6 wypadków, cztery z nich były śmiertelne.

Strona 1 z 31

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…