Technika

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzna podejrzanych o kradzież ciągnika z terenu jednego z przedsiębiorstw w gm. Zbójno. Funkcjonariusze już odzyskali skradzione mienie warte 180 tysięcy złotych.

O ile rynek ciągników nowych pozostaje mniej więcej na zeszłorocznym poziomie, tak rynek ciągników używanych nadal notuje spadek sprzedaży- poinformowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Targi Agritechnica 2019 były okazją dla firmy Valtra do zaprezentowania szerszemu gronu końcowego projektu systemu HUD SmartGlass.

Prasa BigBaler 1290 High Density marki New Holland została wyróżniona na targach Agritechnica 2019 tytułem „Maszyny Roku 2020” w kategorii maszyn do zbioru paszy.

W październiku wydano tablice do 420 przyczep rolniczych. To o 21% więcej niż we wrześniu. Popyt wzrósł także o 7% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku – poinformowała agencja Martin & Jacob. Najwięcej nowych  przyczep trafiło na Lubelszczyznę.

New Holland zaprezentował na targach Agritechnica 2019 pierwszy na świecie zasilany metanem ciągnik T6 Methane Power. Ma on osiągi jak w przypadku ciągników zasilanych olejem napędowym, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów eksploatacji o nawet 30%

Nowe technologie wprowadzane w ramach przemysłu 4.0. to szansa dla polskich producentów żywności na zyskanie przewagi konkurencyjnej na rynkach zagranicznych, które usprawniają produkcję i gwarantują bezpieczeństwo produktów.

Agencja Martin & Jacob poinformowała o kolejnym w tym roku wzroście sprzedaży ciągników rolniczych. W październiku wydano tablice do 829 ciągników rolniczych. To o 11% więcej niż we wrześniu. Najlepiej sprzedawała się marka John Deere.

Strona 1 z 22

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…