Technika

Czy rolnik może przechowywać olej napędowy w beczkach? Jakie normy muszą spełniać zbiorniki? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na podstawowe pytania, które podała Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Firma Martin & Jacob przeprowadziła w grudniu 2017 r. badanie, które wykazało, że 3% polskich rolników ma zamiar nabyć fabrycznie nowy ciągnik.

Tegoroczne targi Polagra Premiery były okazją do obejrzenia nowości produktowych SaMASZ. Na stoisku zaprezentowano m.in. kosiarkę dyskową XT 390 i Sambę 320.

Marka ZETOR zaprezentowała na Targach Polagra Premiery 2018 dwa modele ciągników ZETOR UTILIX oraz ZETOR MAJOR HS 80. Model UTILIX został pokazany po raz pierwszy.

Ubiegły rok okazał się dobry dla marki niebieskich ciągników. Według danych Martin & Jacob Sp. z o.o. New Holland sprzedał 1516 maszyn. Od stycznia do grudnia, polscy rolnicy zarejestrowali 10255 nowych ciągników.

Ciągniki z serii Case IH Maxxum Multicontroller zdobyły tytuł „Maszyny Rolniczej Roku 2017” w konkursie organizowanym przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy.

Rolnicy nieprowadzący działalności gospodarczej zgłaszają wiele problemów przy zakupie oleju napędowego powyżej 500 l. Samorząd rolniczy zwrócił się o wyjaśnienia dotyczące monitoringu zakupu paliwa do gospodarstwa.

II Centralne Targi Rolnicze 2017 w Ptak Warsaw Expo już za nami. Trwały trzy dni - od 30 listopada do 2 grudnia. Wzięło w nich udział 340 wystawców, w tym 35 wystawców z całego świata m.in. z Francji, Niemiec czy Turcji, 3 hale wystawowe o łącznej powierzchni prawie 60 tysięcy metrów kwadratowych.

Strona 1 z 5

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…