Technika

Terminowo i jakościowo wykonany siew nasion w sposób istotny wpływa na wschody roślin, a tym samym na potencjalne plony. Nowoczesne, uniwersalne siewniki zbożowe wyróżnia szereg rozwiązań, które nie tylko zapewniają odpowiednią głębokość aplikacji nasion oraz zagęszczenie gleby w zasianych pasach, ale również oferują wysoki komfort ich obsługi. Bardziej zaawansowane technicznie konstrukcje siewników zbożowych wpisują się w system Precyzyjnego Rolnictwa.

W lutym br. na zakup nowego ciągnika zdecydowało się 673 rolników. Jest to wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 155 sztuk, czyli blisko 30 procent. 

- W trosce o bezpieczeństwo naszych gości, wystawców, zwiedzających, pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, po konsultacji z wojewodą świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem oraz prezydentem Kielc Bogdanem Wentą podjęliśmy decyzję o przeniesieniu terminu targów AGROTECH oraz Las – Expo – informuje prezes zarządu targów Kielce Andrzej Mochoń.

Brakiem wyobraźni i znajomości przepisów wykazał się mieszkaniec gminy Głogówek, który kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą. Przewoził na niej kilka dodatkowych osób.

W nocy z 17 na 18 lutego doszło do pożaru salonu maszyn rolniczych w miejscowości Kazimierzówka, gmina Głusk. Wstępnie straty oszacowano na 20 mln złotych.

Pod koniec stycznia laureaci VIII edycji konkursu Młody Mechanik na Medal odbyli praktyki, które były nagrodą w tegorocznej edycji konkursu.  W związku z tym, że laureaci są kandydatami do udziału w tegorocznym konkursie EuroSkills, który odbędzie się we wrześniu w Austrii,

Dla rolników z północno-wschodniej Polski części kraju wystawa Mazurskie AGRO SHOW jest już stałym punktem w kalendarzu wydarzeń rolniczych. Co roku odbywa się u progu nowego sezonu prac polowych,  jest więc nie tylko okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami w rolnictwie, ale też inspiracją na kolejny rok ciężkiej rolniczej pracy.

Nowy rok zaczął się bardzo dobrze dla producentów ciągników rolniczych. W styczniu 2020 wydano tablice rejestracyjne do 594 nowych maszyn. To o 61% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wolumen rejestracji był jednak o 38% niższy od grudniowego – poinformowała agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Strona 1 z 24

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…