Zdrowie i relaks

Grillowanie jest jednym z najbardziej lubianych przez Polaków sposobów spędzania wolnego czasu. Od początku maja do końca września mieszkańcy naszego kraju poświęcają na tę czynność około 100 godzin, nie zawsze zdając sobie sprawę, że ta przyjemna forma spędzania czasu może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie. Nie chodzi tu tylko…
Naukowcy odkryli, że hormony naturalnie występujące w spożywanych roślinach mogą mieć istotny wpływ na florę bakteryjną jelit.
Mimo że miasto oferuje swoim mieszkańcom kolorowy świat rozrywki oraz szereg udogodnień, to jednak ludzie żyjący na wsi okazują się być bardziej szczęśliwi. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Kanady w latach 2009-2014.
Wyniki najnowszych badań opublikowanych w  American Society of Nephrology wykazały ścisły związek między spożywaniem napojów i soków słodzonych cukrem z ryzykiem rozwinięcia przewlekłej choroby nerek.
Nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że  smak pomidorów uprawnych pogorszył się na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu lat. Naukowcy uważają, że wiedzą dlaczego.
Tegoroczne Dni SGGW odbywają się w dniach 17 i 18 maja i jak co roku będą obfitować w atrakcje dla rodzin z dziećmi, młodzieży oraz osób starszych. Wszyscy odwiedzający są mile widziani.
Kontrowersje wokół oleju kokosowego powróciły po tym, jak profesor Uniwersytetu Harvarda, Karin Michels, powiedziała podczas wykładu, że jest to „czysta trucizna”. Przeprowadzone badania  dotyczące korzystnego wpływu oleju kokosowego na organizm wykazały sprzeczności.
Leki, który powszechnie stosuje się w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego i zgagi, zostały powiązany z wyraźnym wzrostem ryzyka wystąpienia raka żołądka. Badania wskazują, że przyjmowanie popularnego leku IPP przez 3 lata lub więcej zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór aż o 800%!
Strona 1 z 19

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…