Zdrowie i relaks

Zmiany czasu są coraz częściej kwestionowane przez obywateli Unii Europejskiej. W związku z tym Komisja Europejska zaproponowała ich zniesienie w 2019 r., dając państwom członkowskim swobodę decydowania o tym, czy chcą na stałe stosować czas letni czy zimowy.
Wrzesień to pełnia sezonu grzybowego, czyli czasu częstych wypraw do lasu. Podczas każdej takiej wyprawy należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i solidnie się do niej przygotować. Szczególną uwagę na rozsądne planowanie wypraw leśnych zwracają policjanci, bo to oni są najczęściej wzywani na pomoc zagubionym grzybiarzom.
Rok 2018 to wyjątkowo dobry czas dla owoców minikiwi. Bingo - odmiana wyhodowana w sadach doświadczalnych SGGW i uprawiana przede wszystkim w okolicach Grójca coraz śmielej wkracza na sklepowe półki ze zdrową żywnością oraz do popularnych supermarketów.
W dwóch regionach Niemiec wykryto tropikalną odmianę kleszczy o gigantycznych rozmiarach. Osobniki te mogą przenosić bardzo niebezpieczne choroby.
Już ponad połowa społeczeństwa deklaruje zmniejszenie spożycia produktów pochodzenia zwierzęcego na rzecz roślinnych. Dlatego coraz więcej krajowych producentów stawia na produkty wege i wegetariańskie. Rośnie też liczba zielonych restauracji.
Konkurs „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” to dobry przykład wydatkowania środków unijnych w ramach realizacji przez Polską Organizację Turystyczną projektu pn. Identyfikacja, upowszechnianie i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – podkreślił podsekretarz stanu Rafał Romanowski podczas ogłaszania wyników.
Naukowcy z Cochrane, organizacji non-profit, która sprawdza wyniki badań medycznych, przeanalizowali 79 losowych badań z udziałem ponad 100 tys. osób i nie znaleźli twardych dowodów na to, że suplementy diety z kwasem omega-3 są korzystne dla układu krwionośnego.
Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) w przeprowadzonych badaniach wykazał, że aż 97% Amerykanów nie potrafi prawidłowo usunąć zanieczyszczeń ze swoich dłoni, co sprzyja rozprzestrzenianiu się wielu infekcji bakteryjnych.
Strona 1 z 15

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…