Zdrowie i relaks

Badania wykazały, że spożywanie napojów gazowanych, izotonicznych i innych słodzonych trunków zwiększa ryzyko śmierci z powodu chorób serca oraz  nowotworów. Podawanie ich dzieciom jest skrajnie nieodpowiedzialne.
Wprowadzenie treningu interwałowego o wysokiej intensywności, znanego również jako trening HIIT, powala spalić więcej kalorii niż wykonywanie ćwiczeń w stabilnym tempie. Analiza porównawcza form aktywności została opublikowana w British Journal of Sports Medicine.
Aronia jest krzewem, który przybył do Europy z Ameryki Północnej. Wyjątkowo aromatyczne owoce aronii są nie tylko popularnym składnikiem deserów, ale także posiadają wiele właściwości zdrowotnych, ze względu na dużą zawartość pożytecznych polifenoli.
Negatywny związek pomiędzy posiadaniem konta na portalu społecznościowym Facebook i pogarszającą się kondycją psychiczną, został ujawniony już wielu przeprowadzonych badaniach. Naukowcy sugerują, że usunięcie konta na Facebooku może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.
Walentynki na dobre wkradły się już w serca Polaków. Ponad połowa  z nich zamierza z tej okazji wręczyć ukochanej osobie upominek. Popularny bukiet róż, perfumy lub biżuteria coraz częściej zastępowane są przez wyszukane atrakcje typu wizyta na strzelnicy, skok ze spadochronem, przejażdżka czołgiem czy lot balonem.
Naukowcy alarmują, że jedzenie uwielbianych przez większość społeczeństwa fast foodów w postacie skrzydełek z kurczaka wiąże się ze znacznym ryzykiem przedwczesnej śmierci. Nowe badania wykazały, że jedzenie głęboko smażonych potraw, w tym kurczaków, zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci.
Leśnicy z Nadleśnictwa Pniewy wyjaśniają, co zimowa aura oznacza dla lasów. Wiąże się z nią też specyficzne słownictwo, które warto znać podczas zimowych spacerów leśnych.
Naukowcy z Michigan State University odkryli związek między nadmiernym korzystaniem z mediów społecznościowych a nieprawidłowym podejmowaniem decyzji. Zachowanie to obserwuje się również u osób uzależnionych od hazardu i narkotyków.
Strona 1 z 18

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…