Zdrowie i relaks

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że media społecznościowe mogą negatywnie wpływać na samopoczucie psychiczne użytkowników. Naukowcy z Penn State przeprowadzili badanie, które wykazało, że znacznie lepiej psychicznie radzą sobie osoby z ograniczonym dostępem do sieci.
Zgodnie z wynikami badań regularne spożywanie żywności organicznej bez pestycydów może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie JAMA Internal Medicine.
Ponad 250 osób zginęło w wyniku dążenia do idealnego selfie. Zdaniem naukowców konieczne jest wprowadzenie zakazu robienia selfie w niebezpiecznych miejscach, takich jak np. zbiorniki wodne, górskie szczyty czy dachy budynków.
Badacze z Londyńskiej Szkoły Ekonomii uważają, że kluczem do bycia szczęśliwym jest zdrowie psychiczne oraz posiadanie drugiej połówki. Zespół badaczy twierdzi jednocześnie, że pieniądze i przedmioty materialne mają niewielki wpływ na poczucie szczęścia.
Tak jak w ubiegłym roku, Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników, podczas organizowanego przez siebie letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży realizował zadanie edukacyjne pod nazwą „Chrup owoce, jedz warzywa – to na zdrowie świetnie wpływa”.
Agencja informacyjna infoWire.pl na podstawie badania Barometr Providenta podaje, że 49% Polaków przygotowuje przetwory na zimę. Ciekawostką jest, że aż 3/4 tej grupy stanowią mężczyźni. Zwykle przetwory robi się w rodzinach co najmniej czteroosobowych (65%). Co ciekawe, nierzadko przygotowują je także osoby młode.
Zmiany czasu są coraz częściej kwestionowane przez obywateli Unii Europejskiej. W związku z tym Komisja Europejska zaproponowała ich zniesienie w 2019 r., dając państwom członkowskim swobodę decydowania o tym, czy chcą na stałe stosować czas letni czy zimowy.
Wrzesień to pełnia sezonu grzybowego, czyli czasu częstych wypraw do lasu. Podczas każdej takiej wyprawy należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie i solidnie się do niej przygotować. Szczególną uwagę na rozsądne planowanie wypraw leśnych zwracają policjanci, bo to oni są najczęściej wzywani na pomoc zagubionym grzybiarzom.
Strona 1 z 16

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…