Zdrowie i relaks

W wieczór walntynkowy warto pamiętać, że do stworzenia romantycznego nastroju można wykorzystać aromaterapię. Niektóre zapachy pobudzają, inne działają kojąco i relaksująco.
Wbrew pozorom, także zimą jesteśmy w stanie przygotować smaczną herbatę z owoców leśnych zalegających pod pierzyną śnieżną. Rozgrzewajacy napój można przyrządzić m.in. z owców głogu, liści malin, jeżyn lub igliwia sosnowego.
Powszechnie wiadomo, że tyjemy od zjadania nadmiaru kalorii, których nie udało nam się później spalić. Jednak wielu z nas nie potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego mamy ochotę jeść więcej, skoro nie jest to potrzebne?
Kleszcze to organizmy dobrze przystosowane do środowiska. Problemem dla nich nie są niskie temperatury, a nawet kilkudniowe niewielkie mrozy. Zagrożenie boreliozą występuje także zimą.
Buraki przezywają prawdziwy renesans i zyskują coraz większą popularność wśród dietetyków. Wiele osób nadal nie zna ich właściwości zdrowotnych. Dla organizmu są bombą odżywczą.
Stosowanie ibuprofenu u młodych mężczyzn wiąże się z ryzykiem niepłodności – sugerują badania opublikowane w czasopiśmie naukowym Proceedings of National Academy of Science.
Najnowsze badania naukowe wykazały, że zaledwie 10 minut aktywności fizycznej może poprawić wydajność naszych funkcji poznawczych. Ćwiczenia poprawiają także nastrój.
Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie uznała uzależnienie od gier komputerowych za problem psychiczny i postawiła go na równi z uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków.
Strona 1 z 11

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…