Zdrowie i relaks

Naukowcy z Michigan State University odkryli związek między nadmiernym korzystaniem z mediów społecznościowych a nieprawidłowym podejmowaniem decyzji. Zachowanie to obserwuje się również u osób uzależnionych od hazardu i narkotyków.
Z danych Europejskiego Związku Wegetarian wynika, że w krajach Unii Europejskiej jest coraz więcej wegetarian i wegan. W praktykowaniu nowych trendów żywieniowych liderem wciąż pozostają Niemcy, gdzie na diecie bezmięsnej jest już co dziesiąta osoba. Także w Polsce ekologiczne i wysokojakościowe produkty roślinne cieszą się coraz większą popularnością.
Badanie Barometr Providenta wykazało, że 37% Polaków przywita nowy rok w domu. 1/4 osób wybiera się na sylwestra do znajomych. Jeśli chodzi o sylwestrowe imprezy plenerowe, bale czy wyjazdy, cieszą się one niewielką popularnością.
Charakterystyczne czarne plomby, czyli amalgamaty stomatologiczne, mogą powodować osłabienie, bóle głowy oraz kłopoty żołądkowo-jelitowe. Mają też toksyczny wpływ na rozwój płodu i organizm niemowlęcia. Z tego powodu zostały całkowicie zakazane w krajach skandynawskich. W krajach unijnych wprowadzono ograniczenia ich stosowania.
Program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury” z roku na rok obejmuje większą liczbę przedszkoli zainteresowanych nauczaniem przedszkolaków jak prawidłowo dbać o naturę. 
Wyniki badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” wskazują, że 2/3 Polaków uważa swoje życie za szczęśliwe. Wpływ na nasze samopoczucie mają przede wszystkim życie rodzinne, przyjaciele oraz zdrowie.
Polacy coraz chętniej wracają do tradycyjnej kuchni staropolskiej. Chociaż z różnych przyczyn przez długi okres była ona niestety zapomniana. Co ważne, potrawy przypominające te, w których smakowali się nasi przodkowie, możemy nie tylko zamawiać w restauracjach, lecz także przyrządzać samodzielnie. Czy ich smak jest jednak ten sam?
Smaczne przekąski w postaci pieczonych świerszczy można już nabyć w brytyjskim supermarkecie  Sainsbury's. Nowy produkt pojawił się na sklepowych półkach w dniu 19.11.18 r.
Strona 1 z 17

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…