Aktualności

Chińczycy zaczęli testować sztuczną inteligencję, która będzie szczegółowo monitorować lokalizację oraz zdrowie hodowanych na mięso świń. Prace nad projektem prowadzi jedno z największych światowych przedsiębiorstw – Alibaba Group.

Liczba niedźwiedzi na Podkarpaciu wynosi ponad 200 osobników, co stanowi 90 proc. krajowej populacji - szacują leśnicy z tamtego regionu. W niektórych miejscach na Podkarpaciu może przydarzyć się turystom niebezpieczne spotkanie z niedźwiedziem.

Przyszłość WPR, afrykański pomór świń, sytuacja na rynkach rolnych oraz obrót nieruchomościami rolnymi to główne tematy poruszane podczas spotkania bilateralnego ministra Krzysztofa Jurgiela z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Rumunii Petre Daea.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu przedstawia ofertę szkoleniową w zakresie przetwórstwa owocowo-warzywnego, mięsnego i mleczarskiego. Oferta skierowana jest głównie do rolników prowadzących lub planujących prowadzenie przetwórstwa w ramach sprzedaży bezpośredniej, MLO lub Rolniczego Handlu Detalicznego oraz do przetwórców.

Od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR "Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017".

Dopłaty do ha faworyzują duże gospodarstwa i produkcję przemysłową. Szansą dla wsi i drobnego rolnictwa staje się Suwerenność Żywnościowa. Agroekologia może naprawić zniszczony system żywnościowy i życie obszarów wiejskich.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT i w terminie:

Przyjęta uchwała ma na celu ułatwienie prowadzenia rozmów z Komisją Europejską na temat WPR po 2020 r. oraz unijnych funduszy rolnych dla Polski.

Strona 1 z 27

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…