Aktualności

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela w sprawie opracowania przepisów legislacyjnych dotyczących ochrony obszarów produkcji rolnej. Rolnik powinien czuć się na wsi komfortowo.

Resort rolnictwa poinformowała, że w tym roku gospodarstwa posiadające od 10 do 30 ha gruntów ornych będą zwolnione z obowiązku prowadzenia 2 upraw. Natomiast rolnicy posiadające powyżej 30 do 150 ha gruntów ornych będą zobowiązane do posiadania 2 upraw. Dotychczas były to 3 uprawy.

Ponad 4 promile alkoholu miał w organizmie mężczyzna, który prowadził ciągnik rolniczy w gminie Zbąszynek. Na alkomacie zabrakło dla niego skali.

Przewóz saletry amonowej w ilości do 1000 kg może być realizowany na dotychczasowych warunkach. Rolnik nie musi spełniać żadnych wymagań dotyczących dokumentacji, szkolenia, wyposażenia i oznakowania pojazdu. Jeżeli transportowane jest więcej niż 100kg, to przewóz podlega już pod przepisy umowy ADR.

W Unii Europejskiej trwają prace nad przyszłym kształtem Wspólnej Polityki Rolnej po 2020 roku. Dla Polski priorytetem jest wyrównanie dopłat bezpośrednich, co ma zagwaranować większą konkurencyjność polskich rolników na rynku europejskim.

Samorząd rolniczy zwrócił się do Ministra Środowiska o podjęcie działań mających na celu usprawnienie funkcjonowania obowiązujących przepisów związanych z szacowaniem szkód łowieckich.

Przetwórcy z sektora rolno-spożywczego mogą ubiegać się o pomoc na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój". Wnioski będą przyjmowane do 29 kwietnia br. – podaje ARiMR.

W związku z protestami rolników na wniosek resortu rolnictwa UOKiK zlecił przeprowadzenie kontroli jakości handlowej ziemniaków importowanych do Polski. Wojewódzkie inspektoraty Inspekcji Handlowej kontrolują placówki handlowe, posiadające w swojej ofercie ziemniaki pochodzące z krajów członkowskich UE lub z krajów trzecich. W trakcie kontroli sprawdzane jest czy znajdujące się w ofercie ziemniaki, deklarowane jako polskie, rzeczywiście pochodzą z polskich upraw.

Strona 1 z 34

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…