Aktualności

Rozwój polskiej wsi stał się jednym z głównych tematów poruszanych na spotkaniu prezydenta RP  Andrzeja Dudy z laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
Brexit również przez polskich sadowników postrzegany jest jako zagrożenie dla całej branży. Podobnie widzą go m.in. producenci mleku lub borówki. 
W III edycji PROCAM CUP wzięło udział 36 drużyn. W wielkim finale, który odbył się w Kołobrzegu wyłoniona najlepszą drużynę – UKS SPARTA SYCEWIE. Zwycięzcy pojechali na mecz Polska - Austria.
Zmiany klimatu przyczynią się do zmiany gatunków drzew, które tworzą polskie lasy. Fakt ten nie oznacza, że z lasów zniknie 75 proc. drzew, jak możemy przeczytać w niektórych mediach. Leśniczy już pracują nad przebudowaniem struktury lasów.
GUS podał dane dotyczące produkcji wełny owczej niepranej w 2018 r. W skali ostatnich lat obserwuje się wzrost ilości produktu trafiającego na rynek.
Główny Urząd Statystyczny opublikował dane na temat produkcji mleka oraz wydajności krów w 2018 r. Obydwa wskaźniki okazały się wyższe niż rok wcześniej.
Spotkanie ministrów rolnictwa krajów nadbałtyckich odbyło się przy okazji 17 Międzynarodowego Forum Mleczarskiego w Serocku. Podczas spotkania ministrowie podpisali Wspólną Deklarację Ministrów Rolnictwa Estonii, Łotwy, Litwy i Polski w sprawie podkreślając tym wspólny punkt widzenia na Wspólną Politykę Rolną.  
Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza na XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne pn. „Polskie dziedzictwo kulturowe szansą rozwoju turystyki wiejskiej”, które odbędzie się w dniach 14-16 października 2019 roku w Krakowie, w Hotelu „Vienna House Easy Cracow”, ul. Przy Rondzie 2.
Strona 1 z 76

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…