Aktualności

Do 12 października 2018 r. można zgłosić swoją pracę do ósmej edycji konkursu Złoty Medal Chemii. Na laureata czeka nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Organizatorem konkursu jest Instytut Chemii Fizycznej PAN we współpracy z firmą DuPont.

W ubiegłym tygodniu Premier Mateusz Morawiecki oraz szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odwiedzili olkuskie przedsiębiorstwo Intermag – producenta nawozów dolistnych, biostymulatorów i chelatów nawozowych.

Około połowa gmin nie przekazała wojewodom protokołów dotyczących poniesionych przez rolników strat wskutek suszy, co uniemożliwia wypłatę pieniędzy - poinformował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Nie wykluczył, że "to element jakiejś walki z rządem".

Zachodnia część Polski nadal boryka się z coraz większymi skutkami suszy. Największe problemy z niedoborem wody nadal mają mieszkańcy okolic Poznania - wynika z raportu Instytutu Upraw, Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG). Suszą najbardziej zagrożone są krzewy owocowe.

Wyniki sondażu IMAS Agri potwierdzają tezę, że Polacy chętniej wybierają warzywa, owoce oraz produkty zbożowe pochodzące z krajowych upraw. Tylko 4 proc. ankietowanych ocenia polską produkcję jako gorszą, w porównaniu do tej sprowadzanej z zagranicy.

Od 15 października do 13 listopada 2018 r. będzie można składać w oddziałach regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł "Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej". Pomoc taka jest finansowana z budżetu PROW 2014 - 2020.

Komisja Europejska zdecydowała o umożliwieniu polskim rolnikom skorzystania z kolejnej derogacji dotyczącej zazielenienia upoważniającej do zastosowania odstępstw w ramach międzyplonów uznawanych jako obszary proekologiczne EFA.

W mijającym tygodniu nie odnotowano większych wahań cenowych na Rynku Hurtowym Bronisze. Długotrwała susza ma niestety wpływ na wysokość cen warzyw korzeniowych i kapustnych.

Strona 1 z 55

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…