Aktualności

Hongkong zawiesił eksport mięsa drobiowego oraz produktów drobiowych z powiatu olsztyńskiego. Przyczyną jest wykrycie wirusa grypy ptaków na jednej z ferm niosek zlokalizowanej w miejscowości Wroniawy.
Minister rolnictwa Grzegorz Puda zaapelował do hodowców o utrzymywanie wzmożonych zasad bioasekuracji. Dzisiejsza konferencja poświęcona była aktualnej sytuacji w zakresie chorób zakaźnych zwierząt na terenie Polski.
Dane statystyczne dotyczące ilości wypadków w rolnictwie są coraz bardziej optymistyczne. Liczba wydarzeń skutkujących uszkodzeniem ciała podczas prowadzenia działalności rolniczej ma tendencję spadkową.
W dalszym ciągu trwają negocjacje pomiędzy Unią Europejską a Wielka Brytanią, dlatego nie wszystkie rozwiązania i zasady są już znane. Wymiana handlowa będzie się odbywała na zasadach dotyczących krajów trzecich.
Konferencja "Zrównoważona produkcja wołowiny – polityka i praktyka w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu” odbędzie się w dniu 1 grudnia br., po raz pierwszy w Polsce w ramach europejskiego projektu BovINE.
Uległ zmianie termin przyjmowania wniosków o przyznane pomocy na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój". Wnioski można składać aż do 24 grudnia 2020 r.
Od 2021 roku zaczną obowiązywać nowe unijne limity emisji spalin. Samochody, które nie będą ich spełniać, nie mogą zostać sprzedane ani oficjalnie zarejestrowane. W Polsce problem będzie dotyczyć co najmniej 12 tys. pojazdów, dlatego branża motoryzacyjna zaapelowała już do polskiego rządu o modyfikację unijnego rozporządzenia. Podobne kroki podjęły Niemcy i Francja.
Pierwsze trzy kwartały 2020 r. zakończyły się wzrostem przychodów uzyskanych z eksportu towarów rolno-spożywczych z Polski. W okresie od stycznia do września 2020 r. wartość wyeksportowanych towarów wyniosła 25,1 mld EUR i była o 1,6 mld EUR większa niż rok wcześniej (wzrost o 6,7%). Jednocześnie import do Polski osiągnął 16,5 mld EUR i był o 4,8% wyższy niż przed rokiem.
Strona 1 z 104

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…