Aktualności

Polska firma INNVIGO doceniana jest przez rolników za światową jakość produkowanych środków ochrony roślin oraz ich przystępne ceny. Zdobycie zaufania użytkowników i znaczącej pozycji na krajowym rynku to duże osiągnięcie. INNVIGO odważnie wkracza na zagraniczne rynki, gdzie również może pochwalić się sukcesami.
Włochy były tegorocznym docelowym miejscem wyjazdu szkoleniowo – turystycznego hodowców zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Hodowców i Producentów Bydła. Jesienny wyjazd to już tradycja Wielkopolskiego Związku.
Agencja Martin & Jacob poinformowała o kolejnym w tym roku wzroście sprzedaży ciągników rolniczych. W październiku wydano tablice do 829 ciągników rolniczych. To o 11% więcej niż we wrześniu. Najlepiej sprzedawała się marka John Deere.
Polska już za kilka lat może stać się światowym liderem w eksporcie drobiu. Inne segmenty nie rysują się już tak kolorowo. Mimo że sprzedaż zagraniczna branży mięsnej w ostatnich latach wciąż rośnie, to jest to coraz trudniejsze do osiągnięcia. Problemem jest m.in. spadek cen wołowiny i ograniczenie eksportu do Turcji oraz ASF, który uniemożliwia dostawy wieprzowiny na rynek chiński czy japoński.
Ilość pozyskanego w tym roku miodu nie jest wyjątkowo wysoka. Co z jego jakością? Miód z eksperymentalnej pasieki miejskiej w Toruniu zbadał  GIORiN. Pozbawiony jest pozostałosci po pestycydach.
Rynek izraelski cieszy się dużym zainteresowaniem wśród polskich producentów. Ma ono potwierdzenie w stałym wzroście wymiany handlowej artykułami rolno-spożywczymi. Wczorajsze spotkacie  z Alexandrem Ben Zvim miało na celu rozpoznanie nowych perspektyw rozwoju współpracy.
Biuro Analiz i Strategii KOWR poinformwało zgodnei z danymi GUS, że według wstępnych danych GUS od stycznia do września 2019 r. do krajowych podmiotów skupujących dostarczono 4226tys. ton żywca rzeźnego, o 3% mniej niż w tym samym okresie 2018 r. Ostatni miesiąc przyniósł widoczne spadki ceny zakupu żywca wieprzowego.  
Nadleśnictwo Jedwabno stało się nowym domem dla kolejnych cietrzewi, które przyjechały ze specjalnego Ośrodka Hodowli Cietrzewia Nadleśnictwa Spychowo. Te olsztyńskie nadleśnictwa biorą czynny udział w projekcie ochrony cietrzewi, finansowanym przez Lasy Państwowe.
Strona 1 z 81

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…