Aktualności

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała o zmianie terminu naboru wniosków o przyznanie dopłaty do zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.
Resort rolnictwa odniósł się do pisma Pana Europosła Krzysztofa Jurgiela w sprawie kontroli jakości ziaren zbóż, w tym kukurydzy oraz nasion rzepaku i soi, importowanych do Polski z Ukrainy i innych państw trzecich. Kontrole graniczne zbóż z tamtego kierunku nie wykazują znaczących uchybień.
Gliwicka straż miejska otrzymała zgłoszenie od świadka, który na własne oczy widział mężczyznę ciągnącego na sznurku martwą kozę.  Funkcjonariusze bezzwłocznie udali się na miejsce, gdzie znaleźli więcej martwych zwierząt.
Polscy naukowcy dokonali odkrycia, które może mieć ogromne znaczenie dla ekonomii światowego rolnictwa. Są coraz bliżej stworzenia odmiany ziemniaka odpornej na najczęściej atakujący te warzywa wirus. 
Drony wzięły udział w patrolowaniu wolsztyńskich lasów w okolicach Kębłowa i Adamowa na terenie gminy Wolsztyn, pod kątem obecności dzików. Prowadzone działania związane były wirusem ASF, który od kilku tygodni powoduje gwałtowny spadek populacji świń.
W grudniu 2019 roku wskaźnik cen żywności FAO był wyższy o 2,5% w porównaniu do listopada i wyniósł 181,7. Wartość ta jest najwyższa od grudnia 2014 roku.
Wczoraj w Gubinie odbyło się polsko-niemieckie spotkanie na temat zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Rozmówcy skontrolowali postęp prac związanych z budową ogrodzenia na granicy.
Zarząd KRIR zwrócił się do Minister Funduszy i Polityki Regionalnej o zmianę przepisów w zakresie planowania przestrzennego w celu umożliwienia budowy farm fotowoltaicznych na gruntach rolnych klas IV-VI.
Strona 1 z 82

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…