Aktualności

Aronia to superowoc, którego popularność rośnie. W sezonie 2019 piło soki aroniowe lub jadło jej przetwory, przynajmniej raz w tygodniu, 12% Polaków, w samym tylko marcu bieżącego roku aż 11%. Pandemia ustawiła kolejkę po aronię. Koncentrat sprzedajemy na świadome jej walorów rynki Azji - do Korei, Japonii i Chin. U progu wiosny przypominamy walory owoców jagodowych. Zanim w sklepach pojawią się pierwsze świeże polskie superowoce polecamy soki, przetwory i mrożonki.
Według Adama Czyżewskiego, głównego ekonomisty PKN Orlen, dalszy spadek cen paliw jest nieunikniony. To dobry moement, żeby zatankować do pełna.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020. Rolnicy składają je obowiązkowo przez internet. Mają także możliwość  złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.
W obecnej sytuacji zachowanie produkcji żywności jest niezwykle ważne. Z obawy przed zamknięciem działalności, niejednokrotnie zdarzają się przypadki niewpuszczania inspektorów na teren zakładów.
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał ciągnikiem rolniczym Zetor z przyczepą po torach kolejowych w kierunku Wrześni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 
Rząd zdecydował wczoraj w związku z pandemią koronawirusa o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się w okresie do 11 kwietnia br.  Wszystkie podjęte środki mają zmniejszyć ryzyko zarażenia się.
Grupa, która wybrała się z firmą InConventus Group na wyjazd studyjny do Gruzji, miała szansę zwiedzić gospodarstwo biologiczne położone w miejscowości Sighnaghi, w którym hodowane jest bydło mleczne rasy holsztyno-fryzyjskiej.
Resort rolnictwa poinformował o podjęciu decyzji na mocy której rolnicy zostaną zwolnieni z obowiązku płacenia składek KRUS na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za II kwartał 2020 r. Zgodnie z zapowiedziami rządu to dopiero początek działań nakierowanych na pomoc rolnikom. 
Strona 1 z 85

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…