Aktualności

Uproszczenia oraz przyspieszone procedury związane z wykorzystaniem środków przez rolników były wiodącym tematem spotkania podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego z Prezydium Porozumienia Rolniczego oraz przedstawicielami organizacji  COPA-COGECA.
- Kwestionariusz w ramach Europejskiego wskaźnika zaufania rolników przeprowadzony w pierwszym semestrze 2020 r. wykazał lekkie polepszenie w nastrojach rolników w porównaniu do jesieni 2019 r. Jednakże wzrost ten nie równoważy negatywnych odczuć obecnych wciąż w państwach członkowskich- poinformowały Copa i Cogeca.
W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Polskiej Borówki, będący symbolicznym początkiem zbiorów. Borówki będą dostępne tylko przez 3 miesiące.
Resort rolnictwa zwrócił się do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zbadanie czy nie zostały naruszone zasady konkurencji, w szczególności w odniesieniu do cen agrestu, które w tym sezonie sięgają 50 groszy za kilogram.
Ministerstwo rolnictwa poinformowało, że do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich trafi ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Wsparcie jest bezzwrotne.
Kryzys spowodowany epidemią COVID-19 ujawnił i pogłębił skutki wielu długotrwałych zagrożeń, z jakimi od lat borykają się obszary wiejskie – podkreślają przedstawiciele Komitetu Regionów. Zdaniem samorządowców potrzebny jest konkretny program na rzecz obszarów wiejskich - agenda wiejska.
Kierowca ciężarówki, którą zatrzymali do kontroli funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierzyna Koźla, przewoził za dużo świń. Zwierzęta były stłoczone. Za ujawnione naruszenia na przewoźnika zostaną nałożone kary pieniężne.
Termin składania wniosków o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych (obszar D)” oraz „Restrukturyzację małych gospodarstw” mija już w przyszłym tygodniu. Rolnicy mają na to czas do 30 czerwca 2020 r.
Strona 1 z 90

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…