Aktualności

Komisja Europejska, która wprowadziła zakaz nieuczciwych praktyk handlowych oraz zacieśniła współpracę między producentami, przedstawiła trzeci już element, który ma sprawić, że łańcuch dostaw żywności będzie sprawiedliwszy – dzięki bardziej przejrzystemu przekazywaniu danych o cenach na wszystkich etapach.

W dniach 21-22 maja 2019 r. w Warszawie odbyło się seminarium pt. „Koszty pracy w rolnictwie - analiza porównawcza”. Na spotkaniu poruszono temat wzrostu kosztów pracy, braku pracowników sezonowych oraz pracy minimalnej dla unijnych rolników.

Minister rolnictwa spotkał się w środę z rolnikami z Glinic w województwie mazowieckim. W imieniu premiera Mateusza Morawieckiego zapowiedział natychmiastową pomoc po ostatnich ulewnych deszczach i huraganach, które przeszły w ostatnich dniach nad krajem.

Zbliża się newralgiczny moment w rozwoju zbóż – faza liścia flagowego i początek kłoszenia. Jest to odpowiedni moment, aby maksymalnie zredukować straty spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

W niedzielę doszło do niebezpiecznego pożaru budynku gospodarskiego w miejscowości Turawa - Marszałki, w którym przetrzymywane było bydło. Pożar został spowodowany najprawdopodobniej uderzeniem pioruna.

Raport rolny Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach 2019 roku przewiduje się utrzymanie większego popytu na nawozy mineralnie, głównie azotowe, co może wpłynąć na wzrost ich ceny.

W dniach 14-17 maja 2019 r. Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki  wziął udział w IV spotkaniu Ministrów Rolnictwa krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (format 17+1) w Hangzhou. Tematem przewodnim było „Cyfrowe Rolnictwo - siłą napędową rewitalizacji obszarów wiejskich”.

Wraz z nowym rokiem 2019 zakończyły się ostatnie prace związane z uruchomieniem zamówionych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu modułów zmodyfikowanego zintegrowanego systemu informatycznego zarządzania uczelnią. Wdrożone funkcjonalności pozwalają na osiągnięcie przez UPP pełnej sprawności operacyjnej w kluczowych dla uczelni obszarach. Studenci od 1 października uzyskali dostęp m.in. do responsywnej wersji aplikacji umożliwiającej korzystanie z jej funkcjonalności również na urządzeniach mobilnych.

Strona 1 z 71

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…