Aktualności

Liczba ofiar największego i najbardziej zabójczego pożaru w historii Kalifornii wynosi co najmniej 63 osoby. Ponad 600 osób uznaje się za zaginione. Gęsty dym zasłania słońce i obniża temperaturę.

Prognozy pogody wskazują, że ciepła jesień nie pozostanie z nami zbyt długo. Już w ciągu następnych kilku dni spodziewane są opady śniegu w niemal całym kraju. Będzie im towarzyszyć także znaczące ochłodzenie.

O tym, że  kłusownictwo do świadome wpędzanie się w poważne problemy, przekonał się 59-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna odpowie za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy łosia.

12 listopada br. w miejscowości Gać doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Mężczyzna próbował wyczyścić rozrzutnik bez wyłączenia maszyny. Poszkodowanego nie udało się uratować.

Parlament Europejski zwrócił się do Komisji Europejskiej z wnioskiem o przygotowanie odpowiednich przepisów prawnych, które doprowadziłyby do obowiązku znakowania mięsa drobiowego, które importowane jest na teren UE z krajów trzecich.

Zbiory kukurydzy na ziarno są już prawie zakończone. Obecny sezon wegetacyjny był jednym z najtrudniejszych w ostatnich latach. Tak znacznego przyspieszenia wegetacji i zróżnicowania warunków pogodowych pomiędzy różnymi regionami kraju nie spodziewał się nikt.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, zwrócił się do rolników słowami: święto to powinniśmy obchodzić wyjątkowo radośnie, ponieważ – cytując Józefa Piłsudskiego – „niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze”.

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Smithfield Foods kontroli nad Pini Polonia. W tej sprawie konieczne było przeprowadzenie badania polskiego rynku.

Strona 1 z 64

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…