Aktualności

Na rynku hurtowym w Broniszach już od pewnego czasu obserwowane są nowe trendy żywieniowe Polaków. Jednym z nich jest powrót do zapomnianych warzyw takich jak: topinambur, kard, salsefia, boćwina, rzepa i brukiew (karpiel) oraz skorzonera.

Polski Związek Łowiecki instruuje myśliwych jak postępować w przypadku przerwania polowania zbiorowego. Osoby zakłócające odstrzał sanitarny muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Tego typu zachowania zgłaszane są na policję.

W terminie od dnia 15.01.2019 r. do dnia 25.06.2019 r. ARiMR prowadzi nabór wniosków o  przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska poinformowała, że wbrew doniesieniom mediów, to nie wataha wilków zagryzła 17 danieli z okolic Wejherowa. Sprawcą był pies.

W ciągu całego roku 2018 zarejestrowano 5021 szt. nowych przyczep. Jest to o 318 szt. więcej niż w 2017, kiedy to PIGMiUR odnotował 4703 szt. Oznacza to wzrost rejestracji o 6,8%. Liderem rynkowym został PRONAR.

Pod koniec grudnia Eurostat udostępnił pierwsze dane szacunkowe dotyczące dochodów rolników w roku 2018. Po rekordowym wzroście w 2017 roku, rzeczywiste dochody z działalności rolniczej spadły o 3%. Dochody przedsiębiorstw spadły o 7%.

Również w tym roku w grudniu odnotowano znaczny wzrost sprzedaży ciągników rolniczych w stosunku do poprzednich miesięcy. Wzrost ten nie był jednak tak znaczny jak przed rokiem. Grudniowy wynik sprzedażowy w ilości 1536 szt. to niemal trzykrotnie więcej niż w listopadzie br (568 szt.).

Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie, że  skoordynowany odstrzał dzików jest kluczowy w zastopowaniu problemu, który stanowi szerzący się wirus ASF.

Strona 1 z 64

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…