Jest REKORD. Prawie 71 tys. odwiedzających na Targach AGROTECH 2024

11 marzec 2024
(0 Głosów)
Autor 
Targi AGROTECH 2024 fot. Targi Kielce

Okazuje się, że 29. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach zapisuje się jako rekordowa pod względem liczby osób zwiedzających. Wystawę od 8 do 10 marca zobaczyło blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. W tej edycji ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej – 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem tegorocznego Agrotechu to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.

Targi Techniki Rolniczej Agrotech przyciągnęły tłumy z całego kraju i zagranicy. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny do pracy w polu i obsługi gospodarstw nafaszerowane były rozwiązaniami rolnictwa 4.0. Sztuczna inteligencja, zdalna telemetria, telematyka i drony imponowały i ciekawiły. W Targach Kielce przez trzy dni zwiedzający zobaczyli, jak będzie kształtowało się polskie rolnictwo.

- To były trzy fantastyczne dni spotkań całej branży rolniczej, atmosfera, która panowała w halach jest dowodem na to, jak bardzo nasze targi są potrzebne producentom, dystrybutorom, instytucjom rolniczym i przede wszystkim samym rolnikom – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Rekord został pobity. Nasze targi Agrotech zwiedziło blisko 71 tysięcy osób. To około 2 tysiące więcej niż rok temu. Bardzo się cieszymy, że nasze wydarzenie jest dla rolników istotne, że chcą odwiedzać Targi Kielce i poznawać najnowocześniejsze technologie, które wystawcy przygotowali dla nich, z myślą o ich potrzebach. Dyskusje, rozmowy toczyły się na każdym stoisku. Rolnicy, którzy potrzebowali kupić nowe maszyny mieli okazję do wynegocjowania bardzo korzystnych cen – podkreśla prezes Targów Kielce.

Jak ustaliliśmy, zapadały także decyzje zakupowe. Do gospodarstw trafią m.in. nowiutkie ciągniki, jak Case IH Vestrum 120, który był prezentowany jako nowość oraz Deutz-Fahr 5 Keyline, którego światowa premiera miała miejsce na targach Agrotech.

Cała tegoroczna wystawa zajęła 70 tys. metrów kwadratowych, o 7 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Firmy przygotowały stoiska w 7 halach kieleckiego ośrodka, trzech dodatkowo wybudowanych oraz na terenie zewnętrznym.

Już zapraszamy na 30. edycję targów Agrotech i Las-Expo, która odbędzie się w dniach 14-16 marca 2025!

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…