Terminal Agro Port powstanie w Świnoujściu

14 październik 2023
(0 Głosów)
Autor 
fot. zycierolnika.pl

Zarząd Morskich Portów Szczecin Świnoujście i Rolno-Spożywcza Spółka Inwestycyjna, należąca do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, podpisali, w czwartek, 12 października 2023 r., List Intencyjny w sprawie utworzenia Terminalu Agro Port w OT Port Świnoujście. 

Inicjatywa powstania Terminalu Agro Port wyszła od Edwarda Kosmali – wiceprzewodniczącego Zarządu Krajowego NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

To pomysł utworzenia portu specjalizującego się w przeładunkach zboża i innych produktów rolniczych. Przedsięwzięcie może się nowym kanałem eksportowym dla polskich do innych państw. Pod Listem Intencyjnym, w sprawie utworzenia Terminalu Agro Port w OT Port Świnoujście, podpisali się Krzysztof Urbaś – prezes zarządu i Daniel Stachiewicz – wiceprezes zarządu Portów Szczecin-Świnoujście oraz Piotr Wyrzykowski – wiceprezes zarządu Rolno Spożywczej Spółki Inwestycyjnej. 

 

 

Źrodło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…