Nagroda dla Kuboty i Tevel za system automatycznego zbioru owoców

19 luty 2022
(0 Głosów)
Autor 
System automatycznego zbioru owoców Fot. Kubota

15 lutego Kubota i Tevel otrzymały nagrodę DLG Agrifuture Concept Winner 2022 za wspólnie opracowane rozwiązanie do zautomatyzowanego zbioru owoców.

 

 

Nagroda została wręczona przez niemiecką organizację DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft), podczas sesji online.

Firmy Kubota i Tevel połączyły swoje doświadczenie, aby rozwiązać problem niedoboru siły roboczej przy zbiorze owoców, a opracowane rozwiązanie można dopasować do każdego rozmiaru gospodarstwa dzięki unikalnemu podejściu.

 

Modułowa koncepcja przewodowych dronów do zbioru owoców i elastycznych rozwiązań logistycznych pozwala na różne konfiguracje spełniające indywidualne wymagania gospodarstw i gwarantuje pełną kompatybilność z ustalonymi metodami zbioru.

Prezes i Dyrektor Reprezentacyjny Kubota Corporation Pan Yuichi Kitao, Pan Yasukazu Kamada, Prezes Kubota Holdings Europe B.V. oraz Pan Peter van der Vlugt, Dyrektor Zarządzający Centrum Innowacji Kubota w Europie wzięli udział w ceremonii wręczenia nagród online.

Podczas tego wydarzenia Pan Kitao z dumą stwierdził: ''W naszej wizji na rok 2030 widzimy firmę Kubota jako wiodącego innowatora rozwiązań wspierających harmonijne życie społeczności. Nagroda DLG Agrifuture Concept Winner 2022 stanowi dla nas zachętę do kontynuowania inwestycji w zrównoważone innowacje w dziedzinie żywności, wody i środowiska."

 

 

Organizacja DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) przyznała nagrody "DLG Agrifuture Concept" za pionierskie prace w dziedzinie maszyn rolniczych i inspirujące wizje przyszłości. Wizjonerskie rozwiązania w zakresie maszyn rolniczych stanowią istotny bodziec dla przyszłej rentowności światowej produkcji roślinnej. Inżynierowie z całego świata pracują nad rozwiązaniami technicznymi dla przyszłości rolnictwa, jednak nie wszystkie ich pomysły i koncepcje docierają do etapu produktu końcowego.

Często ograniczenia techniczne lub prawne uniemożliwiają ich rozwój aż do osiągnięcia dojrzałości rynkowej. Wiele z tych koncepcji ma jednak potencjał, by stać się inspiracją, pobudzając rolników i innych inżynierów do myślenia w nowy sposób. Nagroda ta podkreśla znaczenie koncepcyjnej pracy nad maszynami rolniczymi dla przyszłości rolnictwa za pięć do dziesięciu lat.

 

"Jesteśmy szczególnie dumni z naszej współpracy z firmą Tevel. Nawiązaliśmy kooperację z jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm zajmujących się zbiorem owoców. Kubota angażuje się w rozwiązywanie problemów sadowników w zakresie zapewnienia terminowości i jakości zbiorów w obliczu rosnących problemów związanych z siłą roboczą" – powiedział Peter van der Vlugt, Dyrektor Generalny Centrum Innowacji Kubota w Europie.

 

 

Więcej o Tevel Flying Autonomous Robot (FARTM)

 

Tevel Aerobotics Technologies jest wiodącym światowym ekspertem w dziedzinie autonomicznych robotów latających do zbioru owoców, łączących sztuczną inteligencję z wizualizacją komputerową, zaawansowaną robotyką, inżynierią lotniczą, najnowocześniejszą kontrolą lotu oraz fuzją danych. Tevel rozwija flotę latających robotów do wykonywania zadań związanych ze zbiorem, przerzedzaniem zawiązków i przycinaniem drzew owocowych w sadach. Ponadto oprogramowanie Tevel oparte na sztucznej inteligencji (AI) umożliwi rewolucyjne sortowanie owoców u źródła, poprzez wybieranie najlepszych owoców w sadzie w optymalnym i precyzyjnym czasie.

 

 

Rolnictwo precyzyjne Kubota

 

Firma Kubota dysponuje rozległą wiedzą w zakresie zaawansowanych technologii ciągników i narzędzi towarzyszących. Najnowsze przykłady przełomowych rozwiązań marki Kubota to wdrożenie i certyfikacja systemu Tractor Implement Management (TIM) oraz komercyjna premiera autonomicznego ciągnika, sadzarki i kombajnu w Japonii. Wiedza ta zostanie teraz wykorzystana we współpracy z firmą Tevel w celu dostarczenia najlepszych rozwiązań dla sadowników na całym świecie.

Nasze motto „For Earth, For Life” (tłum. „Dla Ziemi, dla Życia”) oznacza zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego z jednoczesnym wsparciem dla produkcji i dostaw żywności i wody niezbędnych do zaspokojenia potrzeb społeczeństw w obliczu ciągłego wzrostu zaludnienia naszej planety. Misję tę realizujemy za każdym razem, gdy ciągnik Kubota uczestniczy w produkcji potrzebnej do życia żywności albo gdy nasza maszyna budowlana buduje infrastrukturę wodociągową.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…