Warsztat: Uchodźcy w małych społecznościach lokalnych

17 czerwiec 2022
(0 Głosów)
Autor 
Uchodźcy w małych społecznościach lokalnych fot. mat. prasowe

Czy w Twoim mieście lub wsi pojawili się uchodźcy? Ukrainka z dziećmi zamieszkała po sąsiedzku? Twoja świetlica stała się „domem” dla osób uciekających przed wojną?

Odpowiedzi na powyższe pytania są dość oczywiste. Faktem jest, że jako społeczeństwo i organizacje musimy zmierzyć się z falą uchodźców uciekających m.in. przed wojną w Ukrainie. Musimy tym ludziom pomóc. Musimy ich włączyć do społeczności. Musimy o nich zadbać i zintegrować. 

22 czerwca 2022 r. godz. 12.15-14.15

  • Od czego należy zacząć? 
  • Jak to zrobić skutecznie i długofalowo? 
  • Jakie formy integracji proponować?

To tylko niektóre z pytań, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi podczas warsztatów. Spotkanie będzie też okazją do refleksji, wymiany pomysłów oraz wzajemnej inspiracji w kontekście działań na rzecz imigrantów i działań podejmowanych wraz nimi.

Karolina Suska – socjolożka, edukatorka, tutorka. Absolwentka UJ, Szkoły Liderów PAFW i Akademii Liderów Kultury. Aktywistka wiejska zafascynowana pracą na rzecz lokalnych społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz kobiet. Pasjonatka odkrywania potencjału drzemiącego w ludziach. Ambasadorka EPALE.

***

Spotkanie odbywa się w ramach Warsztatów EPALE: Praca ze społecznością uchodźców – diagnoza, doradztwo, edukacja

Szczegóły oraz linki do rejestracji: https://epale.ec.europa.eu/pl/blog/warsztaty-epale-praca-ze-spolecznoscia-uchodzcow-diagnoza-doradztwo-edukacja

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…