Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rok 2018 zakończył się dominacją marki New Holland, która została liderem po raz dziesiąty z rzędu, z wynikiem 1936 rejestracji nowych ciągników. Łącznie, w okresie od stycznia do grudnia, polscy rolnicy zarejestrowali 8860 nowych ciągników.

W tym roku jak i w latach ubiegłych daje się zaobserwować zmiany klimatyczne oraz ekstremalne warunki pogodowe, które są stresem dla roślin i negatywnie wpływają na ich rozwój.

23 października 2018 r. w Warszawie koncern Corteva Agriscience™ zorganizował Media Club - konferencję prasową dla mediów rolniczych, podczas której kierownictwo firmy przedstawiło nowego gracza na rynku rolnym, który oferuje polskim rolnikom szeroką ofertę nasion i nowoczesne środki ochrony roślin, a także ochronę środowiska.

Międzynarodowa Wystawa AGRO SHOW odbyła się w dniach 20-23 września 2018 roku na terenie lotniska Bednary w gminie Pobiedziska. Już po raz 20-ty tysiące rolników i setki wystawców z branży rolniczej spotkało się na wystawie.

Moc najczęściej rejestrowanych w Polsce nowych ciągników wynosi 71-100 KM. W tym segmencie rolnicy mają bardzo duży wybór ciągników, zarówno zagranicznej jak i rodzimej produkcji. O traktorach tego zakresu mocy, dostępnych w ofercie dziesięciu najpopularniejszych producentów w Polsce piszemy poniżej.

Projekt zmienianej ustawy o ochronie zwierząt przewiduje bardzo rewolucyjne zmiany obejmujące szereg zakazów m.in. trzymania psów na łańcuchu, hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego.

Strona 1 z 171

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…