Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

23 października 2018 r. w Warszawie koncern Corteva Agriscience™ zorganizował Media Club - konferencję prasową dla mediów rolniczych, podczas której kierownictwo firmy przedstawiło nowego gracza na rynku rolnym, który oferuje polskim rolnikom szeroką ofertę nasion i nowoczesne środki ochrony roślin, a także ochronę środowiska.

Międzynarodowa Wystawa AGRO SHOW odbyła się w dniach 20-23 września 2018 roku na terenie lotniska Bednary w gminie Pobiedziska. Już po raz 20-ty tysiące rolników i setki wystawców z branży rolniczej spotkało się na wystawie.

Moc najczęściej rejestrowanych w Polsce nowych ciągników wynosi 71-100 KM. W tym segmencie rolnicy mają bardzo duży wybór ciągników, zarówno zagranicznej jak i rodzimej produkcji. O traktorach tego zakresu mocy, dostępnych w ofercie dziesięciu najpopularniejszych producentów w Polsce piszemy poniżej.

Projekt zmienianej ustawy o ochronie zwierząt przewiduje bardzo rewolucyjne zmiany obejmujące szereg zakazów m.in. trzymania psów na łańcuchu, hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego.

Projekt zmian w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego przewiduje możliwość zakupu ziemi rolnej przez uczelnie publiczne, państwowe i samorządowe osoby prawne na cele publiczne oraz spółki prawa handlowego. Wymagana jednak będzie zgoda dyrektora KOWR.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Międzynarodowej Wystawy AGRO SHOW 2018 w Bednarach k. Poznania.

Podczas wrześniowej konferencji zorganizowanej w Warszawie, koncern AGCO prowadzący działalność w Polsce od ponad 20 lat, ogłosił realizację nowej strategii dystrybucji swoich produktów na rynku polskim, która zakłada dwa osobne kanały dystrybucji z własnymi sieciami dilerskimi – wspólny kanał dla marek Fendt i Valtra, obejmujący 90% rynku z 11 autoryzowanymi dilerami oraz drugi kanał dla produktów marki Massey Ferguson, obejmujący 74% rynku z 12 autoryzowanymi dilerami.

Strona 1 z 171

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…