Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od dziś, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy mogą zrealizować wszystkie sprawy osobiście.

Znamy nowy termin Targów AGROTECH 2020, które odbędą się od 6 do 8 listopada br. w Kielcach. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH już po raz 26. zaprezentują nowości w 11 halach oraz terenie zewnętrznym.

Podczas majowej konferencji online firma Bayer zaprezentowała tegoroczną odsłonę kampanii edukacyjnej „Grunt to bezpieczeństwo”, która nosi tytuł „Przezwyciężyć suszę”.

Firma Bayer w dniu 13 maja 2020 na konferencji online przedstawiła szerokie portfolio odmian hybrydowych rzepaku marki Dekalb oraz nowe zaprawy do profesjonalnego zaprawiania nasion rzepaku, a także tegoroczną nową odsłonę akcji „Grunt to bezpieczeństwo”.

Dzięki zmniejszonym obostrzeniom polscy turyści mogą podróżować po kraju, korzystać z usług hoteli i obiektów noclegowych oraz odwiedzać część atrakcji turystycznych. Polska Organizacja Turystyczna uważa, że to dobra prognoza na tegoroczne wakacje. Aby nasze podróże były bezpieczne POT opracował „Dekalog bezpiecznego turysty”.

Do 15 czerwca 2020 r. został przedłużony termin składania wniosków przez tych rolników, którzy chcą ubiegać się w ARiMR o pomoc finansową z PROW 2014-2020 w ramach działania „Dobrostan zwierząt”.

Nagłe zmiany pogodowe oraz ilość niekorzystnych zjawisk, np. deficyt wody, znaczne wahania temperatur dzień-noc i niekorzystny rozkład opadów, są czynnikami mocno wpływającymi na kondycję roślin uprawnych. Konieczne jest wykorzystanie dostępnych środków, aby dobrze przygotować uprawy do wzrostu i rozwoju w niekorzystnych warunkach. Jednym z pierwiastków, który wpływa pozytywnie na ogólną kondycję i wigor roślin, jest krzem. Jego dostarczanie przynosi uprawom liczne korzyści.

Na platformie 365FarmNet dostępny jest już nowy moduł BASF AgSolutions Finder – wirtualny doradca agronomiczny.

Strona 1 z 131

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…