Redakcja

Redakcja

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co prawda do siewu rzepaku jeszcze trochę, ale już teraz warto rozejrzeć się za materiałem nasiennym. Szczególnie, że trwa „sezon” na pokazy polowe i dni pola, a więc wybrane odmiany można zobaczyć i porównać na poletkach doświadczalnych. Jak plonują, czy mają wysoką i jak z ich mrozoodpornością?

MW-ROL to młoda, rodzinna firma działająca w rolnictwie od 2017 roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Stawiamy na profesjonalne doradztwo w doborze nasion, nawozów, maszyn i urządzeń rolniczych.

Od kilku lat prowadzono w  Polsce testy mieszanek specjalistycznych odmian i okazało się, że mieszanka odmian dobrze zimowała oraz  stabilnie plonowała. Plony mieszanek zawsze były wynikiem powyżej średniej z „solowych” zasiewów odmian.

12 lipca 2019 r. ORLEN Paliwa, z Grupy ORLEN i Green Lab Sp. z o.o. zawarły porozumienie o współpracy, które zapewni dostawy oleju napędowego do Spółek Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Polscy rolnicy chętnie sięgają po dostępne środki pomocowe. Część z nich uważa jednak, że poradziliby sobie bez dotacji z UE.

W praktyce, zaprawianie nasion odpowiednim nawozem jest najtańszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem zabezpieczającym plon, podobnie jak w przypadku zapraw chemicznych.

Głównym sponsorem ligi Farming Simulator League (FSL) w sezonie 2019/2020 została Corteva Agriscience. Firma dostarcza rolnikom na całym świecie kompleksowe portfolio rozwiązań, które pozwala na maksymalizację plonów i zysków.

17 czerwca, w upalny dzień, w Strzelcach k/Kutna odbyły się „Dni Pola” Hr Strzelce i i koncernu BASF. Niesamowita frekwencja - powyżej 1000 osób odwiedziło ponad 120 poletek demonstracyjnych, na których prezentowane były najnowsze technologie firmy BASF, szatosowane do ochrony polskich odmian rzepaku, zbóż, kukurydzy (HR Smolice), roślin strączkowych oraz mieszanek poplonowych (Granum) i innych gatunków, które przygotowano dla zwiedzających.

Strona 1 z 124

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…