Dni Pola PROCAM 2018 w Szepietowie na Podlasiu

09 lipiec 2018
(0 Głosów)
Autor 
Dni Pola PROCAM w Szepietowie 2018 fot. zycierolnika.p

Firma PROCAM zorganizowała Dni Pola w sześciu lokalizacjach. Jedną z nich było Szepietowo Wawrzyńce (woj. podlaskie), 19 czerwca 2018 r. w gospodarstwie Łukasza Roszkowskiego.

 

Zobacz film -> Dni Pola PROCAM 2018 w Szepietowie

Wcześniej Dni Pola Procam odbyły się kolejno 6.06 w Podolanach (woj. dolnośląskie), 8.06 w Karolewie (woj. wielkopolskie), 13.06 w Ratyczowie (woj. lubelskie), 15.06 w Strachocinie (woj. zachodniopomorskie).

 

Na spotkaniach jak zawsze prezentowane były najlepsze odmiany zbóż i rzepaku, a także w tym roku kukurydzy, buraka cukrowego, brokułów, ziemniaka, roślin sadowniczych oraz roślin ozdobnych. Nie zabrakło także firm współpracujących.

 

W Szepietowie, gdzie współorganizatorem Dni Pola był Łukasz Roszkowski (właściciel gospodarstwa), rolnicy mogli zobaczyć polowe prezentacje odmian rzepaku oraz pszenicy ozimej, zapoznać się z nowymi odmianami zbóż, programem ochrony i nawożenia, produktami zaproszonych firm (Horsch, Adob, Grupa Azoty, Rapool, Timac Agro Polska, Basf, Ciech Sarzyna, Bio-Gen, LG, Syngenta).

 

Cykl spotkań z rolnikami zakończył się tradycyjnie w Stanowie w województwie pomorskim, w gospodarstwie AGRO Stanowo. Tegoroczny Finał Dni Pola w Stanowie wzbogacony został o aspekt sportowy, ponieważ gościem był znany siatkarz, mistrz olimpijski oraz mistrz świata, Gilberto Amauri de Godoy Filho, pseudonim Giba, z którym zagrał zespół siatkarek z Technikum Leśnego w Tucholi. Odbył się także mini turniej piłkarzy rocznika 2008.

 

Na zakończenie każdej imprezy z serii Dni Pola odbywały się konkursy tematyczne z wiedzy w zakresie identyfikacji fitosanitarnej chorób i szkodników roślin. Przy poczęstunku z grilla kontynuowano rozmowy, wymieniano doświadczenia i informacje zebrane na poletkach doświadczalnych.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…