Nadal świetna sprzedaż ciągników w listopadzie w 2021 roku

04 grudzień 2021
(0 Głosów)
Autor 
fot. zycierolnika.pl

Nic nie jest w stanie w tym roku zatrzymać sprzedaży nowych ciągników rolniczych.

W listopadzie rolnicy kupili 1034 nowe traktory. Był to wynik lepszy od ubiegłorocznego o blisko 65%.

 

Zapowiada się jedna z najlepszych końcówek sprzedażowych roku ostatnich lat. Po znakomitych wynikach w październiku również w listopadzie nie maleje tempo zakupów nowych ciągników rolniczych. Po raz kolejny wyraźnie została przekroczona została granica 1000 sztuk (1034 szt.) oraz poprawione wyniki z ostatniego roku.

 

Na koniec listopada łączna liczba rejestracji nowych traktorów wynosi 12399 sztuk i jest wyższa od ubiegłorocznej za analogiczny czas o ponad 39%, co przekłada się na ilość 3490 traktorów.

W samym listopadzie sprzedaż była wyższa od tej z 2020 roku o 402 sztuki, co oznacza ponad 63% wzrost sprzedaży.

New Holland podkręcił wyniki z października i utrzymał pozycję lidera

 

 

Kolejny miesiąc z rzędu na pozycji lidera sprzedaży znajduje się marka New Holland. Tym razem rolnicy zarejestrowali 183 niebieskie traktory, to jest o 5 sztuk więcej niż w październiku. Łącznie od początku roku marka New Holland została zarejestrowana w ilości 2277 sztuk, co jest wynikiem lepszym od ubiegłorocznego o 630 sztuk. W samym listopadzie wyniki sprzedażowe były lepsze od tych z listopada 2020 o 89%. New Holland posiada 18,4% udziału rynkowego.

 

 

Drugie miejsce pod względem sprzedaży w listopadzie odnotowała Kubota. Również ona przekroczyła granicę 100 sprzedanych egzemplarzy (133 szt.). Na koniec listopada firma ma 11,5% udziału rynkowego ze skumulowaną sprzedażą 1453 sztuk. Wyniki z ubiegłego roku zostały jak dotąd poprawione o 388 sztuki, co daje procentowy wzrost na poziomie 36%.

 

 

Bardzo dobrze w listopadzie zaprezentowała się marka Deutz-Fahr, która systematycznie dobija do najlepiej sprzedawanych marek w Polsce. Tym razem rolnicy kupili 94 nowe traktory, co na koniec listopada daje łączny wynik 1159 sztuk i blisko 9,5% udziału rynkowego. Na dzisiaj jest to czwarty wynik w Polsce. Deutz-Fahr jest również trzecią marką pod względem ilościowego wzrostu sprzedaży rok do roku. Obecnie marka jest na plusie z 296 sztukami sprzedanymi więcej niż w ubiegłym roku.

 

Blisko tego wyniku jest zdecydowanie mniejszy gracz, który jednak szturmem zdobywa w tym roku udziały w rynku – marka Arbos. Wraz z początkiem grudnia marka sprzedała się w liczbie 427 sztuk i poprawiła swój wynik z ubiegłego roku o 293%, tj. 291 sztuk.

 

 

*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży ciągników rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…