Rolnicy nabyli w marcu 2022r. blisko 1200 nowych traktorów

07 kwiecień 2022
(0 Głosów)
Autor 
fot. życierolnika.pl

Sprzedaż nowych traktorów w marcu 2022 r.zakończyła się wynikiem 1191 sztuk. Jest to wyraźnie lepszy rezultat od tego, co było miesiąc wcześniej jednak w dalszym ciągu obserwujemy nieznacznie gorsze wyniki w porównaniu z 2021 rokiem.

Od początku roku zostało zarejestrowanych 27167 nowych ciągników rolniczych. Marzec był zdecydowanie najlepszym miesiącem z pierwszego kwartału. Rolnicy kupili 1191 nowych maszyn. Porównując te wyniki do bardzo dobrego, ubiegłego roku, zauważalne są trendy spadkowe. Pierwszy kwartał zakończył się sprzedażą niższą o 5.5 proc., co przełożyło się na 158 traktorów. W marcu ten spadek były już jednak wyraźnie większy i wyniósł blisko 16 proc. a w zestawieniu ilościowym stanowiło to aż 226 maszyn.

 

 

New Holland liderem

 

Ciągniki rolnicze marki New Holland zostały zarejestrowane w liczbie 504 sztuk w pierwszych trzech miesiącach tego roku. Daje to firmie ponad 18.5 proc. udział w rynku. Sprzedaż niebieskich traktorów w marcu wyniosła 218 sztuk. Był to również najwyższy wynik ze wszystkich firm. Porównując sprzedaż z ubiegłym rokiem, zdecydowanie na wyniku kwartału zaważył właśnie marzec. W ostatnim miesiącu sprzedaż była gorsza o 86 sztuk w stosunku do 2021 roku, co zaważyło na wynik całego kwartału, w którym firma osiągnęła wynik o 83 sztuki gorszy niż w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

 

 

John Deere z ponad 13 proc. udziałem w rynku

 

To ciągniki ze znakiem jelonka znalazły się na drugim miejscu pod względem sprzedaży nowych ciągników rolniczych. Po pierwszych kwartale ich wynik to 364 nowe maszyny i jest to zdecydowanie lepszy wynik od tego z ubiegłego roku. Firma poprawiła sprzedaż o 79 traktorów, co oznacza wzrost o blisko 28 proc. Jest to najlepszy wynik ze wszystkich marek obecnych na rynku. W samym marcu sprzedaż traktorów John Deere wyniosła 163 sztuki, była drugą najwyższą. John Deere był jedyną marką z czołówki, która odnotowała lepsze wyniki niż przed rokiem, zwiększając swój udział w rynku o blisko 4 proc.

 

 

Kubota przekroczyła sprzedaż 300 traktorów

 

Trzecią marka pierwszego kwartału oraz marca jest Kubota. Pomarańczowe maszyny sprzedały się od początku roku w liczbie 311 sztuk i jest to dokładnie taki sam wynik jak przed rokiem. W samym marcu firma odnotowała jednak nieznaczny (-11 sztuk) spadek sprzedaży w porównaniu do marca 2021 roku. W obliczu mniejszego wolumenu sprzedaży rynku, udział rynkowy marki Kubota wzrósł w stosunku do ubiegłego roku o niespełna 1 proc.

 

 

Marki sprzedawały się różnie

 

Pomimo tego, że rynek zamknął się mniejszym wynikiem niż przed rokiem, to nie wszystkie marki odnotowywały straty. Farmtrac jest firmą, która – obok John Deere – wyraźnie poprawiła swoją sprzedaż poprawiając swoje wyniki z ubiegłego roku o 34 sztuki (+ 37 proc.). Równie dobrze radziły takie marki jak LOVOL (+ 28 szt. | +116 %), CLAAS (+ 15 szt. | +14 %) czy bardzo mało aktywna w ubiegłym roku marka KRAFT (+13 szt. | +100%).

 

*Każdorazowo gdy w materiale jest mowa o sprzedaży ciągników rolniczych, należy ją rozumieć jako sprzedaż mierzoną liczbą rejestracji.

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…