NOWY REKORD POLSKI – największy plon ziarna kukurydzy z hektara

20 listopad 2022
(0 Głosów)
Autor 
Rekord zbioru kukurydzy 2022 r. fot. Procam

28 października 2022r. w Gospodarstwie Rolnym Pana Zdzisława Cwanek na polu w dolnośląskiej Nowej Wsi Niemczańskiej został ustanowiony pod nadzorem Kancelarii Rekordów Nowy Rekord Polski w klasie: Największy Plon Ziarna kukurydzy z hektara.

Zebrany plon wyniósł 19,792 t/ha przy wilgotności 14%. Gospodarstwo Pana Zdzisława współpracuje z firmą PROCAM w zakresie ochrony, nawożenia i doboru odmian.

  Na plantacji zastosowano preparaty mikrobiologiczne tj. BaktoTarcza P ograniczająca rozwój patogentów, AzotoPower wiążący azot z powietrza, OstriniaStop w celu ograniczenia żerowania omacnicy prosowianki, biostymulator Improver oraz nawożenie dolistne mikro i makroelementami: Cynkophos Pro+ i Proleaf Max 4.0, NHCa Delta.

Odmiana Glumanda o FAO 280 to kompaktowa odmiana ziarnowa, o bardzo dużym potencjale plonowania. Cechuje się dużą i dobrze zaziarnioną kolbą fix, z luźnymi koszulkami, co wpływa na jej dobre oddawanie wody w czasie dojrzewania. Glumanda posiada dobry wigor początkowy w porównaniu do innych odmian dentowych. Silny system korzeniowy, gruba łodyga odporna na wyleganie i duża odporność na głownię guzowatą, sprzyjają osiąganiu wysokich plonów ziarna.  Glumanda to odmiana idealna do maksymalizacji zysku z każdego hektara uprawy kukurydzy.

Zostaw swój komentarz

Upewnij się, że podałeś wszystkie informacje w polach wymaganych(*) Kod HTML nie jest dozwolony.

Nasze tytuły:

  • portal informacyjny: zycierolnika.pl
  • kwartalnik: " Życie Rolnika Magazyn Polski" 
Do
góry
Używamy plików cookie żeby usprawnić działanie naszej strony. Pozostając na naszej stronie, wyrażasz na to zgodę. More details…